ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רונן צרויה נגד שרות בתי הסוהר :

רע"ב 1015/06

המבקש:
רונן צרויה

נ ג ד

המשיב:
שרות בתי הסוהר

בקשה לעיון חוזר

בשם המבקש: לעצמו
בשם המשיב: עו"ד דניאל מארקס

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המבקש הינו אסיר המרצה עונש של 12 שנות מאסר, בגין הרשעתו בביצוע עבירות תקיפה, שוד ואחזקת סמים שלא לצריכה אישית. הוא פנה לבית המשפט המחוזי (כבוד השופטת נ' אוהד) בעתירה שעניינה הוצאתו לחופשה. העתירה נדחתה.

בית המשפט המחוזי בחן את נסיבות המקרה; בחודש נובמבר 2005 התקבלה המלצה במערכת שירות בתי הסוהר להוציא את המבקש לחופשה. יומיים לאחר מכן נמצא בארונו דוקרן באורך 15 ס"מ. המבקש טוען כי הדוקרן אינו שייך לו. התקיים דיון משמעתי, ובעקבותיו נשללו חופשותיו של המבקש. בית המשפט המחוזי הציע לדחות את בירור העתירה, עדלאחר כינוס הועדה בשנית בחודש פברואר 2006. המבקש סירב להצעה זו, ומשכך, דחה בית המשפט את העתירה בציינו כי הוא אינו "מקיים חקירות ומנהל דיונים אם טענתו של העותר נכונה אם לאו".

החלטה זו היא נשוא בקשת רשות הערעור שלפני. המבקש טוען כי הוא מנהל בבית הכלא אורח חיים נורמטיבי המצביע על היותו "אסיר חיובי", וכי הוא מבקש לצאת לחופשה על מנת להסדיר תוכנית שיקום שאותה יוכל להציג לועדת השחרורים. לדידו, פעם אחר פעם מתקבלות המלצות חיוביות להוציאו לחופשה, אולם יציאתו לחופשה נמנעת "ברגע האחרון".

המשיב סבור כי הבקשה אינה מצדיקה מתן רשות ערעור, וכי גם לגופו של עניין אין מקום להתערבותו של בית משפט זה. עוד מציין המשיב כי המבקש הועבר ביום 8.5.2006 למתקן כליאה אחר, וכי עתה יש בידיו לפנות בבקשה חדשה למנהל המתקן שבו הוא שוהה.

2. דין הבקשה להידחות. בקשת רשות הערעור אינה מגלה שאלה בעלת חשיבות משפטית או כללית המצדיקה מתן רשות ערעור (ראו בש"פ 7/86 וייל נ' מדינת ישראל, תק-על 86(2) 1134). מעבר לכך, נשוב ונדגיש כי אמנם, בשלב מסוים הוחלט להמליץ על יציאת המבקש לחופשות אולם המלצה זו בוטלה, ומשנמצא דוקרן בתאו אין עילה להתערב בהחלטת הגורמים המוסמכים בעניינו של המבקש – החלטה שגם הועמדה לביקורת בית המשפט המחוזי. למעלה מן הצורך ולשם השלמת התמונה העובדתית יצוין כי עניינו של המבקש היה עתיד לעמוד לדיון מחודש בחודש פברואר 2006, אולם מסתבר שהדיון לא התקיים בשל בעיות משמעת חמורות מצידו. עתה – כפי שמציינת המדינה – יש בידי המבקש לפנות בבקשה מתאימה למנהל בית הכלא בו הוא אסור.

בקשת רשות הערעור נדחית אפוא.

ניתנה היום, ח' בתמוז התשס"ו (4.7.06).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: רונן צרויה
נתבע: שרות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: