ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל גרין נגד עיריית ת''א -יפו :

רע"פ 3393/06

המבקש:
דניאל גרין

נ ג ד

המשיבה:
עיריית תל-אביב-יפו

בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בב"ש 9401/05 מיום 21.3.06 שניתנה על-ידי כבוד השופטת נ' אהד

בשם המשיבה: עו"ד אליעד וינשל

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המבקש, דניאל גרין, הגיש לבית-משפט לעניינים מקומיים בתל אביב-יפו בקשה להישפט בגין ארבע מתוך שש הודעות קנס שנשלחו אליו, הואיל ולטענתו, אף שהדו"חות נרשמו על שמו, צוינו בהם פרטי רכב שאינם בבעלותו. בית-המשפט דחה בקשה זו הואיל והיא הוגשה לאחר המועד שנקבע לכך בחוק. בית-המשפט, קבע כי מאחר וההודעות נשלחו לכתובתו של המבקש, חזקה כי נמסרו לידיו, ומאחר והמבקש לא שילם אותם במועד, הפכו קנסות אלו לחלוטים. כן דחה בית-המשפט את טענת המבקש בדבר השוני לכאורה בין צבע רכבו לבין הצבע הנזכר בהודעת הקנס, מאחר ולא מצא בה ממש.

2. על החלטה זו ביקש המבקש לערער בפני בית-המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, והואיל ואיחר את המועד לכך, הגיש בקשה להארכת המועד להגשת הערעור. בבקשתו טען, כי האיחור נבע מכך שלא ידע כי עומדת לו זכות לערער, וכן שבתקופה הרלבנטית הוא טיפל באימו החולה. בית-משפט קמא דחה בקשה זו, וקבע כי אי-ידיעתו של המבקש את זכויותיו המשפטיות, אינה עילה להארכת המועד, וגם המסמכים הרפואיים אותם הגיש המבקש, אין בהם כדי לבסס את טענתו לפיה טיפל באימו.

3. כעת עותר המבקש כי תינתן לו רשות לערער על החלטתו של בית-המשפט המחוזי. המבקש שב ומעלה טענות שהעלה בפני הערכאה קמא, ומדגיש כי בהודעות קנס שקיבל מעיריית ירושלים והרצלייה, התעוררה בעיה דומה של אי-התאמה בין פרטי הרכב כפי שציינם הפקח וכפי שהם מצויים במשרד הרישוי, ולפיכך, הן בוטלו.

4. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה לה, נחה דעתי כי דינה להידחות. הלכה היא כי רשות לערעור נוסף תינתן רק במקרים בהם עולה שאלה משפטית לה נודעת חשיבות כללית, וככזו היא מצדיקה ליבון בפני ערכאה נוספת (השוו ר"ע 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור (הדר חיפה) בע"מ, פ"ד לו(3) 123; רע"פ 2192/01 פנחסי נ' מדינת ישראל, (לא פורסם); רע"פ 6012/03 עסל נ' מדינת ישראל, לא פורסם; רע"פ 6115/03 דדוביץ נ' מדינת ישראל, לא פורסם). הבקשה שפני אינה מעלה שאלה מעין זו, באשר היא מתמצה בנסיבותיו הפרטניות של המבקש. כך או כך, למבקש ניתנו אין סוף הזדמנויות להביא את השגותיו בפני בית המשפט, אולם הוא החמיץ את כולם, תוך שהסבריו לעניין זה לא נמצאו ראויים.

בנסיבות אלו דינה של הבקשה להידחות, וכך אני עושה.

ניתנה היום, ח' בתמוז התשס"ו (4.7.2006).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: דניאל גרין
נתבע: עיריית ת''א -יפו
שופט :
עורכי דין: