ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלומית אג'מן נגד אלקטריק דיפו לייף סטייל בע"מ :


בפני כבוד הרשמת בכירה איילת הרץ

מבקשים

  1. שלומית אג'מן
  2. יעקב אג'מן

נגד

משיבה

אלקטריק דיפו לייף סטייל בע"מ

החלטה

התובעים עותר ים למעשה במקרה דנן לביטול פסק הדין מתוקף שיקול דעת בית המשפט.

באשר לסיבת המחדל, טוענת התובעת כי עקב טעות אנוש התייצבה לדיון במועד אחר מזה שנקבע.
ביחס לסיכויי התביעה, לטענת התובעת קיימים סיכויים טובים.

זכות הגישה לערכאות הינה זכות יסודית ולא בנקל ינעל בית המשפט את שעריו לפני המתדיינים. העדפה של ממש היא לקבל הכרעות שיפוטיות לאחר דיון ממצה לגופו של עניין ובמעמד שני צדדים.

ידועה ההלכה כי בבוא ביהמ"ש להכריע בבקשה לביטול פסק דין מתוקף שיקול דעתו, עליו ליתן דעתו לשני המבחנים הנ"ל, קרי סיבת המחדל וסיכויי התביעה. כאשר השאלה השנייה, שאלת סיכויי התביעה חשובה ביותר.

עוד נקבע בפסיקה שנדיר הוא הפגם הדיוני שאינו ניתן לריפוי באמצעות פסיקות הוצאות הולמת. טעות אנוש אינה מהווה כשלעצמה טעם להצדקת העדר התייצבות וביטול פסק דין, כאשר במקרה דנן, אין מחלוקת כי התובעת זומנה כדין לדיון. יחד עם זאת, טענה באשר לאחריות הנתבעים לנזקים, בגין האירוע הנתבע מהווה טענת תביעה אפשרית וטובה.

בשקלול כל האמור לעיל, לעניין סיבת המחדל מחד, וסיכוי התביעה מאידך, תוך איזון זכות התובעת לגישה לערכאות אל מול זכות הנתבעת להוצאות בגין הדיון אליו התייצבה כדין ולא התקיים, מצאתי לנכון להורות כי פסק הדין יבוטל בכפוף לכך שהתובעים יפקידו בקופת בית המשפט את ההוצאות שנפסקו לטובת הנתבעים בסך של 500 ₪, אשר י ופקדו ע"י התובעים עד ליום 14.7.13.

בכפוף להפקדת סכום הוצאות במועד כאמור, יבוטל פסק הדין והמזכירות תקבע מועד חדש לדיון.

לא ישולמו ההוצאות במועד הנ"ל, יוותר פסק הדין על כנו.

לאור ההצעות שהועלו ע"י הנתבעת בגישור לפתרון הסכסוך, מומלץ שוב לשני הצדדים לנצל את השהות שנוצרה עד תשלום ההוצאות וקביעת דיון חדש, על מנת לסיים את הסכסוך בהסדר מחוץ לכותלי בית המשפט.

ניתנה היום, ט' תמוז תשע"ג, 17 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלומית אג'מן
נתבע: אלקטריק דיפו לייף סטייל בע"מ
שופט :
עורכי דין: