ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ש. שלמה רכב בע"מ נגד עומר חממדה :

בפני כבוד השופט אילן דפדי

תובעת

ש. שלמה רכב בע"מ
ע"י עו"ד לירון אוליאל

נגד

נתבעים

1.עומר חממדה
2.כלל חברה לביטוח בע"מ
ע"י עו"ד ענת טייטלבאום

פסק דין

לפני תביעה בגין נזקים שנגרמו לרכב התובעת באירוע תאונת דרכים.

התובעת טענה כי בעת שרכבה הוסע בדרך המשחררים בבאר שבע, התפרץ לפתע אוטובוס בו נהג הנתבע אל נתיב נסיעתו, תוך ביצוע סטייה חדה בחוסר זהירות ומבלי ש נהגו נתן ליבו למתרחש בדרך ו פגע ברכב.

הנתבעים טענו כי האוטובוס הוסע במקום הנטען, בנתיב האמצעי. רכב התובעת חנה בנתיב הימני. כשחלף האוטובוס על פני רכב התובעת, יצא האחרון לפתע וללא כל התראה תוך סטייה שמאלה אל נתיב נסיעת האוטובוס ופגע בו.

בדיון שהתקיים לפני שמעתי את עדותה של הנהגת ברכב התובעת. הנתבע לא התייצב. בעדותה אמרה נהגת התובעת כי היא יצאה מחניה בצד הכביש. היא ראתה מרחוק במראה את האוטובוס כשזה מוסע שני נתיבים משמאלה. לדבריה הנתיב הסמוך משמאלה היה ריק. מיד לאחר שהחלה בנסיעה ונכנסה לנתיב משמאלה פגע בה האוטובוס.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי את עדות ה של הנהגת ברכב התובעת החלטתי לקבל את התביעה בחלקה.

מעדותה של הנהגת עלה שהתאונה התרחשה מיד בסמוך לאחר שהיא יצאה מהחניה בצד ימין ונכנסה לנתיב שמשמאלה. מאחר שהנתבע לא התייצב לעדות , לא ניתן היה לסתור את טענתה של הנהגת כי האוטובוס הוסע שני נתיבים משמאלה. בהתאם לגרסה זו, הכרחי שעובר לתאונה הנתבע עבר עם האוטובוס ימינה לנתיב שמשמאלו של רכב התובעת בחוסר זהירות ומכאן אחריותו.

עם זאת לא ניתן היה להתעלם מסמיכות אירוע התאונה ליציאת רכב התובעת מחניה בצד הדרך ומכאן המסקנה המתבקשת, שנהגת התובעת יצאה מהחניה ונכנ סה לנתיב הנסיעה בחוסר זהירות ומבלי לוודא ביסודיות הנדרשת, כי היא יכולה לעשות זאת בבטחה.

לאחר ששקלתי את הדברים ובהתבסס על גרסת נהגת התובעת, אני קובע כי יש לחלק את האחריות לתאונה בין שני הנהגים בחלקים שווים ולפיכך זכאית התובעת למחצית מנזקיה המוכחים.

סכום נזקי התובעת בהתאם לחוות דעת השמאי לרבות שכר טרחת השמאי עמד על סך של 16,127 ₪. לאור קביעתי כאמור לעיל זכאית התובעת למחצית הסכום בתוספת הצמדה ו ריבית כדין מיום 10.3.2011, אגרת בית משפט, שכר העדה בסך של 350 ₪ ושכר טרחת עו"ד בסך של 1,600 ₪. הסכומים ישולמו בתוך 30 יום.

המזכירות תשלח פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ט' תמוז תשע"ג, 17 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ש. שלמה רכב בע"מ
נתבע: עומר חממדה
שופט :
עורכי דין: