ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלומית דונרשטיין נגד מפעלי עץ כרמיאל בע"מ :

17 יוני 2013
לפני: כבוד הרשמת דניה דרורי
התובעת:
שלומית דונרשטיין
-
הנתבעת:
מפעלי עץ כרמיאל בע"מ

החלטה

לפני בקשה מוסכמת לעיכוב ההליכים בתביעה, עד לבירורם של הליכים אחרים המתנהלים בין אותם צדדים.

1. ראשיתה של תביעה זו בהגשתו של שטר לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל על-ידי התובעת. לאחר הגשת התנגדות לביצוע השטר על-ידי הנתבעת הועבר הדיון בתביעה לבית משפט השלום בחיפה, ולפני מספר חודשים הועבר לדיון לבית דין זה, בהתחשב בטענה כי בין הצדדים התקיימו יחסי עובד ומעביד כי והשטר נמסר במסגרת יחסי העבודה.

2. כעולה מן הבקשה, בין הצדדים כאן (בצירוף צדדים רבים נוספים) מתנהלות תביעה ותביעה שכנגד בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה בס"ע 8950-07-09 (להלן - התיק העיקרי). בבקשה נטען כי על מנת להימנע מהכרעות כפולות או סותרות יש לעכב את הדיון בתיק זה עד אשר תתקבל הכרעה סופית באותו תיק עיקרי.

3. לאחר שעיינתי בבקהש לא מצאתי לנכון לעכב את ההליכים בתיק זה ללא הגבלת זמן, וזאת מהטעמים הבאים:
א. מן הבקשה לא עולה באופן ברור אם הסכומים הנוגעים לשטר כלולים ונבלעים בתוך הסכומים הנתבעים על-ידי הצדדים באותו תיק עיקרי . מכיון שבהתנגדות לביצוע השטר נטען כי מדובר בשטר המגלם סכום שהיה אמור להיות מועבר לתובעת בגין הודעה מוקדמת, וכי סכומים בגין תשלום הודעה מוקדמת נזכרים ונדונים גם בתביעה העיקרית – ראוי לברר שאלה זו בהקדם ולהימנע מניהול הליכים כפולים.
ב. ממילא משהועבר הדיון לבית הדין האזורי לעבודה, יש לברר את התביעה בהתאם לסדרי הדין הנהוגים בבתי הדין לעבודה, ולפיכך יש צורך בהגשת כתבי טענות מתוקנים (ולא על בסיס הבקשה לביצוע השטר וההתנגדות לה), הנוגעים לעילות שיש לברר בבית דין זה (תע"א 4438-10 מאפית מרגלית בע"מ נ' תופר יאיר , החלטה מיום 5.6.11). אין טעם להמתין להגשתם של כתבי טענות מתוקנים עד למתן הכרעה בתיק העיקרי.
ג. מדובר בהליך שהחל עוד בחודש 9/09 על יסוד שטר נושא תאריך מחודש 3/09 . על-פי מורכבות התיק העיקרי נראה כי ההכרעה הסופית בו לא תתקבל בזמן הקרוב, ולכן לא ראוי לעכב את ההליכים בתיק זה, שנפתח עוד לפני מספר שנים, עד תאריך בלתי ידוע.

4. לאור האמור, התובעת תגיש כתב תביעה מתוקן, שתשלים את הבקשה המקורית לביצוע השטר, וזאת עד ליום 1.9.2013. הנתבעת מצידה תגיש כתב הגנה מתוקן עד ליום 1.11.2013.

5. בהעדר כתבי טענות מתוקנים אין טעם בקיום הדיון שנקבע ליום 19.6.2013, והוא יידחה ויתקיים ביום 21.11.2013 בשעה 10:30.

ניתנה היום, ט' תמוז תשע"ג, (17 יוני 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: שלומית דונרשטיין
נתבע: מפעלי עץ כרמיאל בע"מ
שופט :
עורכי דין: