ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סעיד דוד נגד איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופטת שלומית יעקובוביץ

התובע

סעיד דוד

נגד

הנתבעות

  1. איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
  2. דוד רוזה

החלטה

1. מונחת בפני בקשת התובע למינוי מומחה בתחום רפואת א.א.ג .

2. הבקשה סומכת על המלצתו של המומחה בתחום הנוירולוגי, פרופ' שדה וכן על הרשומה הרפואית שהוצגה ובה מתועדות תלונות התובע על סחרחורות וירידה בשמיעה לאחר חבלת ראש קשה שנחבל בתאונת הדרכים, נשוא התביעה.

3. הנתבעת 1 מתנגדת לבקשה בטענה כי אין די בהמלצת המומחה בתחום הנוירולוגי, המבוססת על תלונותיו של התובע, הנעדרות תימוכין בתיעוד הרפואי.

4. לאחר שנתתי דעתי למכלול כולו מוצאת אני להיעתר לבקשה , זאת בשים לב לתיעוד הרפואי שהוצג (רישום רלוונטי ראשון כשלושה חודשים לאחר החבלה – 6.4.2011), להמלצתו של פרופ' שדה ולעובדה כי הדרך היחידה העומדת לתובע בהליך זה להוכיח טענתו בדבר נכות הינה באמצעות מינוי מומחה, עובדה המונחת בבסיס הפסיקה הנוהגת לענין טיבה של "ראשית הראיה" הנדרשת המקלה עם הנפגע (לענין טיבה של ראשית הראיה הנדרשת לצורך מינוי מומחה רפואי ראה: רע"א 3007/12 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ וכן רע"א 350/11 צביה צ'פני נ' איילון חברה לביטוח בע"מ).

5. לפיכך, מורה אני על מינויו של פרופ' יונה קרוננברג כמומחה רפואי (להלן:"המומחה").

6. המומחה מתבקש לבדוק את התובע ולעיין בחומר הרפואי שיועבר על ידי באי כוח הצדדים ולקבוע אם נותרה לתובע נכות זמנית ו/או צמיתה, לרבות שיעורה בעקבות תאונת הדרכים מיום 27.12.2010 וכתוצאה ממנה.

7. באי כוח הצדדים ימציאו למומחה את כל המסמכים הרפואיים המצויים תחת ידם הנוגעים לטיפול הרפואי שניתן לתובע ולבדיקות שנבדק לצורך אותו טיפול, למעט חוות דעת רפואיות, זאת בתוך 30 יום מהיום.
העתק מכל פנייה למומחה ישלח לצד שכנגד.

8. בשכר טרחת המומחה תישא, בשלב זה, הנתבעת 1 והוא ישולם ישירות על פי חשבונית שתומצא על ידי המומחה.

9. המומחה מתבקש ליתן חוות דעתו בתוך 45 יום ממועד הבדיקה ובכפוף לתשלום שכר טרחתו ולהעביר עותק הימנה לבית המשפט ולבאי כוח הצדדים.

10. על מינויו זה תחולנה הוראות חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה - 1975 ותקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), התשמ"ז - 1986.

11. עם קבלת חוות דעת המומחה יגישו הצדדים תחשיבי נזק.
התובע בתוך 21 יום מקבלת חוות הדעת והנתבעות תוך 21 יום לאחר מכן.
הצדדים יצרפו לתחשיב הנזק כל מסמך עליו מבקשים הם לסמוך.

12. נקבע לתזכורת פנימית 3.11.2013 .

המזכירות תשלח עותק ההחלטה לצדדים וכתב מינוי למומחה בדואר רשום + אישרו מסירה.

ניתנה היום, ט' תמוז תשע"ג, 17 יוני 2013, בהעדר הצדדים


מעורבים
תובע: סעיד דוד
נתבע: איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: