ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עפו אבו עיסא נגד סלמאן סולימאן סרחאן :

ע"א 9042/12 - ג'

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערער:
עפו אבו עיסא

נ ג ד

המשיבים:
1. סלמאן סולימאן סרחאן

2. מועין אבו טריף

3. עדנאן עטאללה

4. מוניר עטאללה

5. עזבון המנוח האני אבו טריף

6. סאלח אבו ג'נב

בקשה לפטור מערבון ולחילופין להפחתתו

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. לאחר שבקשה שהגיש המערער שכנגד להפקדת "ערובה אחרת" נדחתה ביום 7.2.2013 הוסיף והגיש בקשה לפטור מהפקדת עירבון ולחלופין להפחתתו ולפריסתו לתשלומים, היא הבקשה שבפניי.

המערער שכנגד מציין כי הוא אדם מבוגר המאושפז בבית חולים סיעודי, ולטענתו קצבת הזקנה והפנסיה מהן הוא מתקיים משמשות כהשתתפות בעלויות אישפוזו ובכיסו נותרים מאות ש"ח בלבד. עוד טוען המערער כי ילדיו אינם יכולים לסייע בידו שכן גם המצב הכספי שלהם קשה. המערער שכנגד מוסיף כי למעשה לערעור שכנגד שני משיבים רלבנטיים בלבד - המשיב שכנגד 1, הוא המערער בערעור העיקרי, והמשיב 4 אשר מצידו לא נטל חלק בהליך בבית המשפט קמא, ואילו עם יתר המשיבים אין לו כל יריבות. כן טוען המערער שכנגד כי סיכויי ההליך שהגיש טובים.

2. המשיב שכנגד 1 מתנגד לבקשה. לטענתו הטענות בדבר מצבם הכספי של בני משפחתו של המערער שכנגד לא הוכחו באופן מספק. כן טוען המשיב שכנגד 1 כי המערער שכנגד יוצג בבית המשפט קמא ואף מימן עלותן של שתי חוות דעת שהגיש ואת תמלול ההקלטות, ועוד הוא טוען כי לאחרונה מכר חלק מחלקת מקרקעין שהיתה בבעלותו. לבסוף טוען המשיב שכנגד 1 כי סיכויי הערעור שכנגד קלושים.

3. לאחר שעיינתי בטיעוני הצדדים מצאתי כי אין מקום לפטור את המערער שכנגד באופן מלא מהפקדת עירבון, אך כי יש להפחית את שיעורו.

המערער שכנגד עמד בבקשתו על הכנסותיו החודשיות, אך לא ציין האם ברשותו נכסים כלשהם (וחסר זה בולט בפרט נוכח טענת המשיב שכנגד 1 לפיה נמכר על ידו לאחרונה נכס מקרקעין). כמו כן, בצדק ציין המערער שכנגד 1 כי המערער שכנגד לא הבהיר כיצד הוא נושא בעלויות ייצוגו המשפטי בהליך שהתנהל בבית המשפט קמא ובהליך שבכאן. בנוסף, אמנם המערער שכנגד עמד על הכנסותיהם של ילדיו, אך לא הוצג בהקשר זה מלוא המידע הרלבנטי (כך לא צוין גם לגבי ילדיו אילו נכסים ברשותם ולא צורפו דפי חשבון בנק), ולכך יש להוסיף כי המערער שכנגד לא התייחס לאפשרות העומדת לו לגייס את סכום העירבון בעזרת מכרים נוספים (שאינם בני משפחה). אשר על כן אין מקום לפטור את המערער שכנגד מהפקדת עירבון.

יחד עם זאת לאחר שעיינתי בחומר שבפניי ואיזנתי בין כלל השיקולים הצריכים לעניין, מצאתי כי ראוי להפחית את העירבון בהליך זה ולהעמידו על סך של 8,000 ש"ח. סכום זה יופקד בשני תשלומים שווים (של 4,000 ש"ח כל אחד), הראשון עד ליום 9.7.2013 והשני עד ליום 30.7.2013.

לא יופקד איזה מתשלומים אלו במועדו - יירשם ההליך לדחיה ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, ט בתמוז תשע"ג (17.6.2013).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: עפו אבו עיסא
נתבע: סלמאן סולימאן סרחאן
שופט :
עורכי דין: