ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל אשבל נגד קנית השלום השקעות בע"מ :

ע"א 6749/11

כבוד השופט נ' הנדל

כבוד השופט צ' זילברטל

המערער:
שמואל אשבל

נ ג ד

המשיבות:
1. קנית השלום השקעות בע"מ

2. מגדלי מרכז עזריאלי (יזום וניהול) בע"מ

ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז מיום 30.06.2011 בת.א. 6413-11-08 שניתן על ידי כבוד הנשיאה ה' גרסטל

תאריך הישיבה:
ט' בתמוז התשע"ג
(17.6.2013)

בשם המערער:
עו"ד דן אשכנזי; עו"ד דיקלה ברנס;
עו"ד משה און

בשם המשיבות:
עו"ד גיל עטר; עו"ד גלעד וקסלמן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים

החלטה

הודעת הערעור כפי שהוגשה אינה עונה לדרישת תקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן: התקנות) מפני שלא כל מי שהיה בעל דין בהליך מצא את דרכו להיות בעל דין בערעור, והכוונה לגב' אורלי אשבל, לעזבון המנוח תמיר עבייד ז"ל, להרצל עבייד ולנילי עביד. מתוך הטיעונים שהוצגו הסתבר כי אמו של המנוח, הגב' אשבל אורלי, בחרה שלא לערער על פסק-הדין, אך במצב זה ועל-פי תקנה 424 לתקנות היה על באי-כוח המערער לצרפה כמשיבה, וכך גם לגבי יתר התובעים בהליך אשר בחרו שלא לערער על פסק-הדין. תקנה 421 מורה כי ערעור שאינו ממלא אחר הוראות הפרק הרלוונטי אשר בו נכללת תקנה 424 "לא יקובל לרישום". על כן העובדה שהערעור עשה את דרכו עד לקביעת שמיעתו בפני הרכב ראויה לבחינה, ותשומת לב הרשמים מופנית לכך.

מכל מקום, באי-כוח המערער מבקשים לתקן את הטעון תיקון בהקשר זה ולהגיש הודעת ערעור מתוקנת כנדרש. המערער יגיש אפוא הודעת ערעור מתוקנת בתוך שלושים ימים והעתק ממנה יומצא לכל המשיבים אשר עד כה לא היו צד לערעור, על מנת שיביעו עמדתם בנושא הערעור, וככל שברצונם להגיש סיכומים בערעור יוכלו לעשות כן בתוך 45 ימים מיום שההודעה תוגש ותומצא לידיהם.

עורכת-הדין ברנס העלתה טענות לעניין בקשה להוספת ראיה בערעור אך מסתבר כי בקשה כזו כלל לא הוגשה עד עצם היום הזה. ככל שבקשה כזו תוגש, יוכלו המשיבים להתייחס אליה ויוחלט על הטיפול בה.

בהיאסף כל הנדרש אל תיק הערעור ניתן יהיה לשוב ולקבוע את הערעור לשמיעה.

למרות התקלה מצד המערער אשר מונעת את שמיעת הערעור היום, לא עמד בא-כוח המשיבות על פסיקת הוצאות בשלב הזה, אך טענותיו בעניין זה שמורות לו.

ניתנה היום, ט' בתמוז התשע"ג (‏17.6.2013).

ש ו פ ט ת
ש ו פ ט
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: שמואל אשבל
נתבע: קנית השלום השקעות בע"מ
שופט :
עורכי דין: