ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ארתור בסטיקאר :

בש"פ 4873/06

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
ארתור בסטיקאר

בקשה חמישית להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), תשנ"ו-1996

תאריך הישיבה:
כ"ד בסיון התשס"ו (20.06.06)

בשם המבקשת:
עו"ד אביה גליקסברג

בשם המשיב:
עו"ד שי וולשטיין

בבית המשפט העליון

החלטה

1. זו בקשה חמישית להארכת מעצרו של המשיב ב-90 ימים נוספים, או עד למתן פסק דין בעניינו.

2. כנגד המשיב הוגש בתחילה כתב אישום, המייחס לו ולאשתו עבירות קשירת קשר לביצוע פשע, שוד בחבורה והריגה, ולנאשמים אחרים עבירות קשירת קשר לביצוע פשע, שוד בחבורה ורצח.

ביום 14.7.05 הופרד משפטו של המשיב ושל שלושה אחרים ממשפטם של האחרים, וכתב אישום נוסף הוגש כנגד המשיב ושותפיו למשפט הנפרד. בשלב זה של ההליך נשמעו סיכומי טענות הצדדים בעל פה, ונקבע מועד למתן פסק הדין.

3. האישומים מייחסים למשיב מעורבות עם אחרים בביצוע שוד אלים, שבמסגרתו הותקפה בעלת הדירה הנשדדת ומצאה את מותה. המשפט התמשך והצריך מספר הארכות מעצר, וכיום הוא קרוב לסיומו ומתן פסק הדין בפתח.

4. הנתונים בדבר השלב המתקדם בו מצוי המשפט, מסוכנותו המופלגת של המשיב נוכח חלקו המכריע בביצוע השוד האלים, כעולה מהראיות לכאורה שהוגשו, והחשש המובנה מהימלטותו מהדין לאור השלב המתקדם של המשפט והחשש לענישה מחמירה באם המשיב יורשע – כל אלה מצדיקים את הארכת המעצר המבוקשת.

בהחלטה זו, אינני מתעלמת מטענות ב"כ המשיב באשר למצבו הרפואי הקשה של מרשו, אולם נראה לי כי אין בכך כדי לשנות מהתוצאה המתבקשת של הארכת מעצר נוספת הנדרשת להגנה על בטחון הציבור. יש להניח ולצפות כי רשויות בית הסוהר יפעלו כראוי במתן הדאגה והטיפול הנדרש בבעיותיו רפואיות של המשיב.

לאור זאת, אני מקבלת את בקשת המדינה, ומאריכה את מעצרו של המשיב בתשעים ימים החל מיום 22.6.06 או עד למתן פסק דין בעניינו, לפי המוקדם.

ניתנה היום, י' בתמוז תשס"ו (6.7.06).
ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ארתור בסטיקאר
שופט :
עורכי דין: