ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פלחאן אבו כף נגד מדינת ישראל :

ע"פ 5325/05

כבוד השופט א' רובינשטיין

כבוד השופט ד' חשין

המערער:
פלחאן אבו כף

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

תאריך הישיבה:
י' בתמוז התשס"ו
(6.7.06)

בשם המערער:
עו"ד ארז שלו

בשם המשיבה:

בשם שירות המבחן:
עו"ד אוהד גורדון

גב' אדוה פרויד

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

באחד מלילותיו של חודש פברואר 2004, פרץ המערער לבית ספר בתל-שבע וגנב משם 3 מחשבים. בתאריך 21.2.04 פרץ המערער לרכב, ושעה שנהג בו נדרש על-ידי שוטרים לעצור. בתגובה, פתח המערער במנוסה שלוותה בנהיגה פרועה תוך ביצוען של עבירות תעבורה רבות. וכך לדוגמה הוא עקף רכבים בצורה בלתי-זהירה ונסע בנתיב הנגדי, עד שנהגים אשר נקלעו, לרוע מזלם, בדרכו, נאלצו לבלום את רכביהם ולסטות לשוליים כדי להינצל מתאונה. משנעצר המערער לבסוף, נמצאו ברכבו המחשבים אותם גנב.

בגין כל אלה הורשע המערער בעבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה והתפרצות, ובהמשך גזר לו בית-המשפט המחוזי 4 שנות מאסר, 12 חודשים מאסר על-תנאי, ופסילה מלהחזיק ולקבל רישיון נהיגה למשך 6 שנים.

הערעור מופנה כנגד העונש.

לא מצאנו בערעור זה ממש. המערער חטא לא רק בהתפרצות אלא גם בעבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. כפי שאמרנו בשנים האחרונות לא אחת, מנהג קנה לו אחיזה בכבישי הדרום והנגב - להימלט מאנשי החוק תוך נסיעה מופקרת שכרוכה בה סכנה לחיי משתמשים אחרים בדרך. עקב כך פסקנו וחזרנו ופסקנו כי יש לגזור למבצעיהן של עבירות מסוג זה עונשי מאסר ממושכים, ומטבע הדברים, תוך מתן משקל נאות לנסיבותיו האישיות של כל נאשם ונאשם (השוו ע"פ 2410/04 מדינת ישראל נ' אבו אלקיען; ע"פ 507/06 קקיאשוילי נ' מדינת ישראל; ע"פ 1535/06 מדינת ישראל נ' יוסי לוי; ע"פ 2100/06 מדינת ישראל נ' אבולקיעאן; ע"פ 2079/06 אוסמה אבו עצא נ' מדינת ישראל). כך נהג בית המשפט המחוזי, ששקל בעניינו של המערער את כל השיקולים הצריכים לעניין, ועל כן לא ראינו מקום או עילה לשנות מן העונש.

הערעור נדחה.

ניתן היום, י' בתמוז התשס"ו (6.7.2006).

ש ו פ ט ש ו פ ט ש ו פ ט


מעורבים
תובע: פלחאן אבו כף
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: