ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין באסיה גרינברג נגד רוזה לוייב :

בפני כבוד הרשמת הבכירה רבקה ארד

המבקשת

רוזה לוייב

נגד

המשיבה

באסיה גרינברג

החלטה

לפני בקשה לביטול פס"ד אשר ניתן ביום 21.7.10. הבקשה נתמכה בתצהירי המבקשת, בתה הגב' אילנית יעקובוב ומר אבו לוייב, הנתבע השני. המשיבה, אשר תגובתה לא נתמכה בתצהיר, מתנגדת לבקשה. התקיים דיון במהלכו נטענו טענות ע"י ב"כ הצדדים והמצהירים לא נחקרו.

אין מחלוקת כי המבקשת, בגירה וכשירה, איננה חתומה על הסכם הפשרה אשר הוגש לביהמ"ש. לא הוצג יפוי כח מטעם המבקשת בו יפתה את כוחם של מר לוייב או של גב' יעקובוב לחתום בשמה על ההסכם. לפיכך, אין אחר, גם אם מדובר בבן זוגה באותה עת (עניין שנוי במחלוקת) או בבתה, מוסמך לחתום בשם המבקשת ולחייבה. יאמר גם כי ההתחייבות הנטענת כלפי המבקשת אף אינה עולה מההסכם, שכן מלשון סעיף 2 להסכם עולה לכאורה כי ההתחייבות היא של מר לוייב לבדו.

לפיכך, אני מורה על ביטול פסה"ד מיום 21.7.13 ככל שהוא נוגע למבקשת. אני מחייבת את המשיבה בהוצאות לטובת המבקשת בסך של 2,500 ₪ אשר ישולמו תוך 30 ימים.

כיוון שלכתב התביעה לא צורפה ראיה בכתב כנדרש בדין עפ"י תקנה 202 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, אני מורה על מחיקת כותרת התביעה והיא תתברר בסדר דין רגיל. הנתבעת תגיש כתב הגנה תוך 30 ימים מקבלת החלטה זו.

המזכירות מתבקשת להמציא ההחלטה לב"כ הצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתנה היום, ח' תמוז תשע"ג, 16 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: באסיה גרינברג
נתבע: רוזה לוייב
שופט :
עורכי דין: