ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד גיא ניסים חנה :

בפני כבוד השופטת שרה דותן
העוררת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
גיא ניסים חנה


נוכחים:
בשם העוררת רפ"ק יעקב מלוקי
בשם המשיב עו"ד חגית רחמני – המשיב הובא ע"י שב"ס

פרוטוקול

רפ"ק מלוקי: אני מציג לבימ"ש את חומר החקירה, את הפעולות שיש עוד לעשות ואת גליון הרשעות הקודמות, יש לו עבר פלילי, אני מפנה לאמרת המתלונן. אני מגיש מסמך ובו פעולה נוספת שאנו מבקשים לבצע מסומן בימ"ש 1.
כמבוקש בבקשה, אני מבקש לתקן טעות סופר בסע' 5 בבקשה, מדובר במשיב שמוכר היטב למשטרה, אלים, יש מספר תיקים דומים על אלימות מתפרצת עקב שתיית אלכוהול ושימוש בסכינאות, רק בגלל פחד של הסובבים התיק נסגר מחוסר ראיות.
מדובר במשיב שהשתמש בשני אלמנטים שמעצימים את המסוכנות, שתיית אלכוהול ושימוש בסכינאות, כלפי הרכב וכלפי המתלונן שמפחד מאוד מהמשיב. אבקש לציין שמהיכרותי את החשוד בתיק קודם, הוא תקף באופן חמור מתלונן אחר, זה מופיע במב"ד.
המטרה שלנו היא כמובן בראש ובראשונה לנהל חקירה נגד אדם מסוכן ולהביא את התביעה שתבחן את חומר הראיות ומסוכנות המשיב.
אני רוצה לציין כי רק היום לפנות בוקר האירוע החל, אנו במקביל גובים עדויות, אנחנו עובדים בלחץ, אנו מבקשים זמן לסיים את החקירה.

עו"ד רחמני: אני הבנתי שאין מתלונן בתיק. יש עדות, אבל לא של הבן אדם שלכאורה אויים ולא של האדם שלכאורה צמיגיו נוקבו. אם מישהו היה רואה אותו מנקב את הצמיגים, שחברי יפנה. לא בכדי בימ"ש שחרר. אני מפנה לעמ' 2 (מצטטת). אין לו הרשעות קודמות, מדובר בבחור בן 19, בימ"ש מציין שהארכת המעצר נועדה לחקירה בלבד ולא לענישה, חברי אומר אני מכיר אותו, היה תיק קודם, אני מכיר ויודע, כאילו יש ביניהם סכסוך אישי. אנו לא מתעסקים אם אין הרשעות קודמות. אם יש להם מזכר שאומר שעד מפחד, זה משהו אחד. אם אין, אני לא יודעת מה עובר בראש של העד שבא ומספר מה שקרה לו או לא קרה לו. לאור מכלול הנסיבות, השופט שחרר אותו בערבויות. הסבתא לא ידעה באיזו שעה הערר. אין פה טעות של בימ"ש ואבקש להשאיר את החלטת המעצר על כנה.


החלטה
ערר על החלטת כבוד השופט ד"ר שאול אבינור בתיק 30162-06-13 של בימ"ש השלום ת"א, לפיה הורה כבוד השופט על שחרורו של המשיב בערבויות שפורטו בהחלטה.
על פי הנטען בבקשה, המשיב ניקב צמיגי רכב של אדם אחר בשל סכסוך על חוב כספי.
עיינתי באמרות שנגבו בשלב זה, מהן עולה כי המשיב עשה שימוש בסכין ואף איים על אחרים.
להשקפתי, חלק מפעולות החקירה שהמשטרה ביקשה לבצע יש לבצען בעת שהמשיב נתון במעצר, על מנת למנוע השפעה על עדים, וזאת לנוכח הדברים שהובאו באמרות שנגבו עד כה. כוונתי לפעולות 1 ו-3 ברשימה בימ"ש 1 שהוגשה לכבוד השופט קמא.
בין מועד הדיון בבימ"ש לדיון שלפני בוצעה פעולת חקירה נוספת אשר מחייבת השלמה, שאותה ניתן לבצע רק כאשר המשיב נתון במעצר, וזאת לנוכח דברים שהמשיב עצמו אמר באמרתו באשר ליחסיו עם האחרים.
לאור האמור אני מקבלת את הערר ומורה על מעצר המשיב עד לתאריך 18.6.13 שעה 12:00.

ניתנה והודעה היום ח' תמוז תשע"ג, 16/06/2013 במעמד הנוכחים.

שרה דותן, שופטת

הוקלד על ידי שושנה חזיזה


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: גיא ניסים חנה
שופט :
עורכי דין: