ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין א.פ. מרדכי חברה לבניין בע"מ נגד סנסט בולברד פאונדיישן :

בפני כבוד השופט גד ארנברג, סגן הנשיאה

מבקשים

  1. א.פ. מרדכי חברה לבניין בע"מ
  2. עו"ד משה נעים

נגד

משיבה

סנסט בולברד פאונדיישן

החלטה

בקשת רשות ערעור זו מופנית כלפי החלטות כבוד רשם ההוצל"פ אבני יוסף המתייחסות לשכ"ט עו"ד וכונס נכסים ולהוצאות שהוצאו על ידו.

מדובר בפס"ד שחייב את המשיבה לשלם למבקשת סכום של כ- 150,000 ₪. הסכום המלא לא שולם במועד ולפיכך נפתח תיק ההוצל"פ. במסגרת ההליכים בתיק מונה ב"כ המבקשת ככונס נכסים על נכס מקרקעין של המשיבה שוויו של הנכס כ- 16.5 מיליון ₪. כונס הנכסים הזמין שמאות לנכס ופרסם אותו בעתון ולאחר מכן שילמה המשיבה את יתרת החוב. כבוד הרשם אישר שכ"ט עו"ד בשיעור 4% מסכום החוב ללא התחשבות בשווי הנכס נשוא הכינוס. כמו כן, כבוד הרשם לא אישר את הוצאות השמאות והפרסום מחמת כך שהן היו מוקדמות, לטעמו. כאמור , על החלטות אלה מלינה המבקשת. לטעמה היה על כב ' הרשם לאשר את ההוצאות וכן לקבוע שכ"ט עו"ד וכונס נכסים גבוהים יותר בהתחשב גם בשווי הנכס נשוא הכינוס (בשיקלול עם גובה החוב).

המשיבה טוענת כי אין מקום להתערב בהחלטת כבוד הרשם. ערכאת הערעור לא מתערבת בענייני שכ"ט. מדובר בנכס ששווה מיליונים רבים ובחוב של כ- 130,000 ₪ (לאחר שחלק מפסה"ד שולם עוד קודם למינוי כונס הנכסים).

הצדדים הסכימו הן במפורש והן מכללא שתינתן החלטה לפי כתבי הטענות.

לאחר עיון בהם, ובהתחשב בכך שסכום החוב שולם רק כחצי שנה לאחר מתן פס"ד , ורק לאחר שננקטו הליכים למימושו שכללו את מינוי כונס הנכסים , ובהתחשב בכך שערכאת הערעור אכן לא נוטה להתערב בהחלטות הקשורות לקביעת שכ"ט עו"ד , וכיוון שתוצאת החלטת כבוד הרשם היא כי הסכום שנקבע לא מכסה אף את ההוצאות שנעשו בפועל, תתקבל הבקשה במובן זה שבנוסף לסכום שכה"ט שאישר כבוד הרשם יאושרו גם ההוצאות בגין שכ"ט השמאי והפרסום בעיתון כשהם נושאים הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום ביצועם. אף אם הוצאות אלה הוצאו קודם זמנם כפי שקבע כבוד הרשם, השכלול של שכה"ט שנקבע וההליכים שננקטו יש בהם כדי לקבוע סכום זה בנוסף לסכום שקבע הרשם (בין אם כהחזר הוצאות ובין עם כשכ"ט נוסף) .

לאור התוצאה אין צו להוצאות ויש להחזיר למבקשת את הסכום שהפקידה.

הסכומים הנוספים כאמור, ישולמו תוך 30 יום מקבלת החלטה זו (ובהתחשב בכך שהמשיבה חברה זרה) ואם לא ישולמו ניתן יהיה להמשיך בהליכי הוצל"פ לגבייתם.

המזכירות תשלח לב"כ הצדדים העתק מההחלטה בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתנה היום, ח' תמוז תשע"ג, 16 יוני 2013, בהעדר הצדדים.

קלדנית: כרמלה עובדיה


מעורבים
תובע: א.פ. מרדכי חברה לבניין בע"מ
נתבע: סנסט בולברד פאונדיישן
שופט :
עורכי דין: