ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אורלי אינס נגד יואב יצחק :

בפני כבוד השופטת עפרה צ'רניאק

מבקשים

אורלי אינס

נגד

משיבים

  1. יואב יצחק
  2. עיתונות זהב בע"מ

החלטה

בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט השלום בתל אביב (כבוד השופטת רונית פינצו'ק אלט) מיום 27.3.13 ולפיה נדחתה עתירת המבקשת למחיקת חלקים מכתב הגנתם של המשיבים.

טענתה העיקרית של המבקשת הינה כי כתב ההגנה כולל קו הגנה שאין להצדיקו משפטית או ערכית ולכן אין להרשותו כבר בשלב זה מקדמי של המשפט.

בחרתי לשלא להדהד כאן את טענות הצדדים .

בהחלטה נושא הבר'ע נקבע כי טענות המבקשת והמשיבים "דינן להתברר במהלך בירור התובענה ולפיכך בשלב זה בו טרם נעשה הבירור עצמו אין מקום למחיקת טענות ההגנה של המשיבים גם אם הביטויים קשים"

החלטת הבניים נושא הבר'ע אינה החלטה סופית המבססת התערבות במסגרת שלפני. טענותיה כבדות המשקל של המבקשת שוררות ותקבלנה מענה בשלב אחר של הדיון. במובן זה לא נגרם למבקשת נזק ממשי המחייב מיצוי הנושא כעת ובפרט שחלק מהותי מכתב התביעה של המבקשת הינו הפרסומים שתוכנם מנכיח את מה שמבוקש להסיר וכאשר בידי המבקשת לעתור בבית משפט קמא להציב תנאים ומגבלות על פרסום כזה או אחר אם יש לכך מקום.

מנגד, קבלת עתירת המבקשת בשלב זה עלולה לגרום למשיבים נזק שאינו בר תיקון בהמשך.

מנימוקים אלה אני דוחה את הבר'ע גם מבלי להיזקק לפרשנות ולתכלית הוראות צו בתי המשפט (סוגי החלטות שלא תינתן בהן רשות ערעור תשס'ט 2009 )בסעיפים 1 (3) ו 1(4 ).

לעמותת איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל שמורה בהתאם האפשרות לפנות בבקשת ההצטרפות מטעמה לערכאה דיונית היושבת על המדוכה.

אין צו להוצאות.

ערבון שהפקידה המבקשת יוחזר לה.

המזכירות תודיע לצדדים וכן לעמותה דלעיל.

ניתנה היום, ח' תמוז תשע"ג, 16 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אורלי אינס
נתבע: יואב יצחק
שופט :
עורכי דין: