ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אבן ג'ריביע(עציר) :

בפני כבוד השופט דניאל בן טולילה
המבקשת
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד אסיף גיל והמתמחה שי יאסו

נגד

המשיב
מהרן אבן ג'ריביע (עציר)- בעצמו
ע"י ב"כ עו"ד איחסאן ווהבי


פרוטוקול

ב"כ המשיב:
אין מחלוקת על קיומן של ראיות לכאורה. עילת המעצר היא סטטוטורית. אנו מבקשים לשלוח את המשיב לקבלת תסקיר שירות המבחן אשר יבחן גם אפשרויות טיפוליות.
בתיק הזה נתפס רכב שעפ"י המתואר בכתב האישום נהג בו המשיב. בכתב האישום אין בקשה לחילוט ואין בקשה להכריז על המשיב כסוחר סמים. המחלוקת היחידה שנותרה היא האם מבחינה ראייתית הרכב דרוש לתביעה כמוצג. אנו לא חולקים על כך כי הרכב הוא המתואר בכתב האישום, הרכב רשום על שמה של האישה שמשתמשת בו להסעת שני ילדים קטנים. הוא מבקש להחזיר את הרכב, האישה מוכנה לחתום על ערבות. אין כוונה לחלט את הרכב.

ב"כ המבקשת:
אנו מתנגדים לשלוח את המשיב לקבלת תסקיר אשר יבחן גמילה ו/או טיפול כזה או אחר. הטעמים לכך נעוצים ראשית הן בחומרת העבירות המיוחסות למשיב, כמו גם עברו הפלילי ומאסר מותנה שתלוי ועומד נגדו. מעיון בתיק החקירה לא עולה שום חריג שנוגע לזכותו של המשיב לשלוח אותו להליך גמילה בטח כאשר לא התחיל אחד כזה עובר למעצרו. שאלת איון המסוכנות ע"י טיפול גמילה לטעמנו מוטל בספק רב. אם זו ההצעה היחידה של חברי, דינו של המשיב להיעצר עד תום ההליכים ולכן נבקש לדחות את בקשת חברי ולהורות על מעצרו.

ב"כ המשיב:
גם מחומר הראיות וגם מעברו של המשיב עולה כי יש בעיית התמכרות. כל השיח הזה על החריגים מקדים את זמנו. בית המשפט צריך לבחון אם יש בחלופה כדי להשיג את מטרת המעצר. לא משנה אם מדובר בחלופה שהיא מעצר בית ואו חלופה שהיא כוללת טיפול. יש חובה לבחון חלופה שתוכל לאיין את המסוכנות.

החלטה

מבלי שיהיה בכך להביע דעה ביחס להחלטתי הסופית או ליצור אינטרס ציפייה אצל המשיב, ואך על מנת כדי שבפני בית המשפט תיפרס התמונה המלאה, הדיון יידחה ליום 3.7.2013 בשעה 10:00.

עותק החלטה זו יועבר לידי שירות המבחן אשר יגיש תסקיר עד למועד הנדחה.

המשיב יהיה עצור עד החלטה אחרת ויובא לדיון באמצעות שב"ס.

מתיר למשיב 3 שיחות טלפון עפ"י הנהלים.

ניתנה והודעה היום ח' תמוז תשע"ג, 16/06/2013 במעמד הנוכחים.

דניאל בן טולילה, שופט

ב"כ המשיב:
הקראתי למשיב את כתב האישום והוא מבין את תוכנו. אנו נבקש למסור מענה מפורט בפני המותב אשר ידון בתיק העיקרי.


החלטה
בוצעה הקראה.

ניתנה והודעה היום ח' תמוז תשע"ג, 16/06/2013 במעמד הנוכחים.

דניאל בן טולילה, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אבן ג'ריביע(עציר)
שופט :
עורכי דין: