ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמיר שמעה נגד חנוך קגן :

בפני כבוד הרשמת בכירה איילת הרץ

תובע

אמיר שמעה

נגד

נתבעים

1.חנוך קגן
2.שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. עניינה של התביעה שלפניי בתאונת דרכים שהתרחשה ביום 11.5.12 בחניון תת קרקעי.

2. לטענת התובע, ירד בחניון תת קרקעי בנסיעה בסיבוב, כאשר הנתבע הגיח מהכיוון הנגדי, סטה לנתיב נסיעת התובע ופגע ברכבו.

3. הנתבע הגיש כתב הגנה ובו טען כי ביקש לצאת מחניון תת קרקעי וכאשר הגיע לסיבוב בחניון, הגיח רכב התובע ממולו בירידה בנסיעה מהירה ופגע ברכב הנתבעים. הנתבע טען כי נעצר ברגע שראה את רכב התובע והיה במצב עצירה בעת התאונה. הנתבעים טענו כי במידה והתאונה היתה מתרחשת כטענת התובע הרי שהפגיעה היתה בשני הרכבים בחזית ולא בצד רכב התובע. דבר המחזק את גרסת הנתבעים לפיה רכב התובע ברח ימינה בעת התאונה, מאחר והיה לו לאן לברוח.

4. במהלך הדיון שנערך בפני, העיד התובע וחזר על גרסתו לפיה ירד עם רכבו לחניון תת קרקעי סיבובי כשלפתע הבחין ברכב הנתבעים סוטה לנתיב נסיעתו ופוגע בו עם חזית רכבו בצד רכב התובע. התובע טען כי לא היה באפשרותו למנוע את התאונה והבחין כי הנתבע מביט הצידה במקום קדימה.

5. הנתבע 1 העיד וטען כי נסע בעליה בחניון הסיבובי ולפתע ברגע האחרון הבחין בתובע יורד עם רכבו למטה באמצע הכביש, על גבי פס ההפרדה הלבן.

6. לאחר ששקלתי את טענות הצדדים וראיותיהם, אני מעדיפה את גרסתו של התובע ולפיכך, יש לדעתי לקבל את התביעה ולחייב את הנתבע ים בהוצאות התובע, הכל כפי שיפורט להלן.

ראשית, התרשמתי מעדותו של התובע והיא מהימנה בעיני. התובע חזר בעקביות על גרסתו לפיה ירד בחניון עם רכבו כאשר לפתע הגיח רכב הנתבעים סטה לנתיבו ופגע ברכבו.

שנית, תמונות הנזק מתיישבות עם גרסת התובע לפיה הנתבע הוא שסטה לנתיב נסיעתו ולא להיפך. מצאתי ממש בטענת התובע לפיה אם הוא היה סוטה לנתיב הנסיעה היה נפגע הפגוש הקדמי של רכבו והעובדה כי נשרט לאורך צד הרכב מעידה כי התובע הוא שסטה למסלול נסיעתו עם פגושו.
לא מצאתי ממש בטענה לפיה יש להטיל אחריות על התובע מאחר וזכות הקדימה בעליה נתונה לזה שעולה, זאת מהטעם הפשוט שלכל רכב היה נתיב משלו והתובע לא יכל לצפות מראש סטיית התובע לנתיב נסיעתו. מקובלת עלי טענת התובע לפיה הבחין ברכב רק כשלא ניתן היה עוד למנוע התאונה.

לאור האמור, סבורה אני כי על הנתבע 1 לנסוע בזהירות בעת עליה בחניון מפותל ולנקוט באמצעים הדרושים ע"מ שלא לסטות לנתיב הנסיעה הנגדי ובכך למנוע את התאונה, בפרט כאשר מדובר בעליה מפותלת ושדה בה הראיה לקוי.

7. סוף דבר, התביעה מתקבלת. הנני מורה לנתבעים לשלם לתובע סך של 5,931 ש"ח בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה 2.1.13 ועד לביצוע התשלום בפועל.

בהתחשב בנסיבות העניין, יישאו הנתבע ים בהוצאות משפט בסך 500 ש"ח, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום מתן פסק הדין ועד לתשלום בפועל.

בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתן היום, ח' תמוז תשע"ג, 16 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמיר שמעה
נתבע: חנוך קגן
שופט :
עורכי דין: