ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הרוש(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
דוד הרוש

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד גלעד מלכא

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. לא הוזכרו בעתירה מספר רב של שמות והסוהרים שחיטטו באף בזמן חלוקת האוכל וכמו כך שהיתה בעבר החלטה של סגן בית הסוהר חלבי שהסוהרים יחלקו את האוכל עם כפפות לאחר שהסגן חלבי פקד עליהם עקב הסיבה לכך שהם אכן מחטטים באף.
סעיף 2 - לא הוזכר מקרה של התנהגות עבריינית של סוהר בשם ואדים גאנם. לא הוזכר שהפסיכיאטרית שוחחה איתי יחד עם העו"ס וכתבה שאין צ ורך להחזיק אותי במג"ן, וכמו כן לא נכתב שאני אסיר למופת והיא ממליצה להעביר אותי לבית הסוהר וכמו כן לאגף התורני.
לא הוזהר שנכחו באגף ההפרדה מנהל בית הכלא ונציג המודיעין.
אני כיום כבר 9.5 חודשים נמצא באגף הפרדה ארצית. הגשתי את העתירה לפני כמה חודשים. אני בעל תשובה. איך הם מסבירים שרוב היום יש ריח של צרכים ושירותים. המזגן לא נכנס לתאים והוא מגיע יותר לסוהרים. אני מבקש ספריי להפגת הריחות הרעים. במהלך האשפוזים נסעתי וחזרתי פעמים רבות למגן ולכלא באר שבע וחזרה. הנסיעות האלה עזרו לי.
דו"ח הפסיכיאטרית לא מוזכר. בסך הכל היו לי 7 אשפוזים בכמה שנים ולא בשנה כפי שנכתב.
למה לא ציינו את דו"ח הפסיכיאטרית שנכתב על ידי בשיחה איתה, הפסיכיאטרית ועם העו"ס, בנוסף לכל שמתי לב לדגש שאני מקבל טיפול פסיכיאטרי באופן קבוע, אבל זאת עקב בקשה שלי, כל אשפוזי האחרונים רשומים בהסכמה. בנוגע לאשפוז האחרון שהיה לפני כמה חודשים זו היתה הצעה שלי.
באגף איילון הפרדה ארצית אי אפשר לקבל את התנאים של כושר סיבולת לב ריאה כמו שצריך.

החלטה

העותר מרצה 15 שנות מאסר בגין עבירות מין והדחה באיומים והוא עותר להעבירו מבית סוהר איילון לבית סוהר אחר שכן מצבו הבריאותי לא מאפשר לו להיות בתנאים הנמצאים באגף הפרדה, שם הוא נמצא.
כך במיוחד מתלונן העותר על התנהגות לא אסטטית של סוהרים שמחלקים את האוכל ועל חוסר אמצעי אוורור בתאים באגף ההפרדה.
המשיב מתנגד להעברת העותר מכלא איילון לכלא אחר וסומך התנגדותו, בין השאר, על מכתבה של רופאת בית סוהר איילון לפיה העותר מקבל טיפול תרופתי פסיכיאטרי, הוא לא סובל ממחלות כרוניות, ומצבו הנפשי מחייב את הימצאותו סמוך לכלא מגן ולמב"ן.
העותר מודה בכך שהוא מקבל טיפול פסיכיאטרי אך לטענתו הדבר לא מצריך את הימצאותו סמוך למב"ן.
עוד עולה מדברי ב"כ המשיב כי תנאי האוורור בתאים באגף ההפרדה אינם תנאים מירביים, שכן אין מאוורר בתא אך ישנו מזגן במסדרון שמזרים אויר לתוך התא דרך חלון גבוה שמותקן מעל דלת התא וכמו כן יש מאוורר בתא.
אינני מקל ראש בתנאים הלא קלים בהם שוהה העותר, כמו אסירי הפרדה אחרים, באגף ההפרדה בכלא איילון, אך הימצאותו שם מחויבת המציאות לאור מצבו הנפשי והטיפול התרופתי שהוא מקבל.
לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ד' בתמוז תשע"ג, 12 ביוני 2013, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: הרוש(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: