ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אבו מחארב(עציר) :

בפני כבוד השופט נסר אבו טהה
המבקשת
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד שירה חרל"פ

נגד

המשיב
אברהים אבו מחארב (עציר) - בעצמו
ע"י ב"כ עו"ד שפיק אבו האני

פרוטוקול

ב"כ המשיב:
אני מסכים לקיומן של ראיות לכאורה וכן לקיומה של עילת מעצר. יחד עם זאת, אבקש להציג חלופה מעצר בעניינו של המשיב, שיש בה כדי לאיין את המסוכנות הנשקפת מהמשיב, היה וקיימת. החלופה שאנו מציעים היא בדמות מעצר בית מוחלט שיכולה להבטיח את שלום הציבור בצורה סבירה על פי הפסיקה של בן סבן נ' מדינת ישראל בש"פ 1734/11, וכן בש"פ 2100/12. כאן המקום לציין, שלמשיב עבר פלילי בהסעת שב"חים.
המשיב נישא לפני שבועיים וחצי, בתיק אמנם יש זיהוי אך לא בוצעה חקירה עד תום לבדוק את המניע, שכן נטען כי בריחת המשיב בגין זיוף רכב, אלא שהמשיב קנה את הרכב ומסר את שמות האנשים.
החלופה המוצעת היא – חתנו של המשיב, ששימש בעבר חלופה עבור אחר.
אין צורך בקבלת תסקיר. ניתן להתרשם מהערבים.

ב"כ המבקשת:
לא מצאתי בטיעוני חברי שהצביע על נסיבות חריגות בגינן יש לסטות מן הכלל שהתווה בית המשפט העליון. המעשים המתוארים בכתב האישום שהן עקיפה של שתי משאיות, שאחת מהן גרמה כמעט להתנגשות עם רכב בנתיב נגדי וכמעט גרמה לתאונה, נסיעה מהירה בכביש בעל נתיב אחד, כביש מתפתל, תנועה ערה, המעשים מלמדים על משיב שמזלזל בחיי אדם ונכון לזלזל בחיי נוסעים, משיב שבורח מהמשטרה בתעוזה כה רבה מעיד על עצמו שאינו נרתע מרשויות החוק לא יירתע מלהפר מעצר בית.
לחובתו הרשעה בגין מספר עבירות של הסעת שב"חים וריצה 6 חודשי עבודות שירות – הרשעה מנובמבר 2011, ומאסר מותנה בגין חוק הכניסה לישראל.

החלטה

1. זוהי בקשה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו, על רקע כתב האישום המייחס לו לכאורה ביצוע עבירות של סיכון חי אדם בנתיב תחבורה, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו – עבירות מיום 02.06.2013.

2. בהעדר מחלוקת בדבר קיומן של ראיות לכאורה וכן קיומה של עילת מעצר, הדיון יידחה לקבלת תסקיר, שיבחן את רמת מסוכנותו של המשיב, וכן מסוגלות חלופה להציב גבולות להתנהגותו.

3. קובע להמשך דיון וקבלת תסקיר מעצר ליום 07.07.2013 שעה 10:00.

4. המשיב יובא לדיון באמצעות שב"ס.

5. עותק ההחלטה יישלח לשירות המבחן.

ניתנה והודעה היום ח' תמוז תשע"ג, 16/06/2013 במעמד הנוכחים.

נסר אבו טהה, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אבו מחארב(עציר)
שופט :
עורכי דין: