ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סלוני(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותרת
קרן סילוני

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותרת
ב"כ המשיב עו"ד גלעד מלכא

פרוטוקול

העותרת: חוזרת על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידע בהסכמת העותרת.

העותרת: עיינתי בכתב התשובה. יש שם דברים שלא שייכים אלי כמו שיש דו"ח של גניבת תרופות ולא היה דבר כזה. כשנכנסתי לבית סוהר נכנסתי עם אישור של סבוטקס וביוזמתי עשיתי תוכנית וירדתי מהכדור הזה ביוזמתי.
אני משתתפת בקבוצת 12 צעדים והייתי כבר בגמילה במשך שנה בקהילת גשר הזיו, לפני המאסר. מבחינה נפשית אני לא מרגישה בסדר להיכנס לטיפול בתוך בית הסוהר כי יש לי את השיקולים שלי. אני לא אסירה בעייתית והדוחות משמעת שיש שם זה סביר להניח שהתווכחתי עם אסירה ולא קיללתי. שתי בנות מהאגף שלי הגישו עתירה לחופשה וזכו. אני לא רואה סיבה לשלול ממני את החופשה.
אני התווכחתי עם אסירה בשם טטיאנה. הסעיף הראשון והסעיף השלישי זה אותו דו"ח, סך הכל התווכחתי איתה ולא התנהגתי באלימות ולא דיברתי מילים גסות. בסך הכל התווכחתי איתה.

החלטה

העותרת מרצה מאסר לתקופה של שנה וחודש ו- 107 ימים בגין עבירות רכוש והפקעת רישיון אסיר והיא עותרת לצאת לחופשה למשך יומיים על מנת להיפגש עם ילדיה מהנימוקים המופיעים בעתירה.
המשיב מתנגד להוצאת העותרת לחופשה וסומך התנגדותו על מידעים חסויים שהוצגו בפני המלמדים על התנהגות שלילית, על התנהגות שלילית גלויה של העותרת כפי שעולה מדו"חות משמעת שהוגשו כלפיה ועל היעדר הליך טיפולי.
עיון במידעים החסויים מעלה כי התנהגותה של העותרת, לרבות בזמן האחרון יחסית, היא התנהגות שלילית וכך גם מלמדים דו"חות המשמעת שהוגשו נגדה.

לכך יש להוסיף את עמדת גורמי הטיפול לפיה העותרת היא בעלת רקע התמכרותי, עד היום היא לא הסכימה להשתלב במחלקה הטיפולית לגמילה מסמים ולכן היא משולבת רק בקבוצת 12 צעדים, דבר שאין בו די כדי לגמול אותה מהשימוש בסמים.
יש בכל אחד מהנימוקים האמורים לעיל, ובהצטרף כולם לאחד, כדי להצדיק את עמדת המשיב שלא להוציא את העותרת לחופשה חרף החשיבות שיש לחופשה זו בעיניה.
אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ד' בתמוז תשע"ג, 12 ביוני 2013, במעמד ב"כ המשיב והעותרת.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: סלוני(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: