ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לידיה בן נאה נגד יצחק בן יוסף :

בפני כבוד השופט פאול שטרק

תובעים

לידיה בן נאה

נגד

נתבעים

1.יצחק בן יוסף
2.הראל חברה לביטוח

פסק דין

1. בפני בית המשפט תביעת פיצוי כספי בגין נזק שנגרם לרכב התובע עקב תאונת דרכים.

2. לעדות התובעת נסעה היא בפניה שמאלה מרח' בר אילן והמשיכב ברח' מלכי ישראל כאשר הנתבע יצא מרח' בו נמצאת תחנת הטלויזיה והגיע לצומת עד שרי ישראל כאשר כוונתו היתה לפנות ימינה לכיוון בנייני האומה.

3. מעיון בתמונות המצורפות לחוו"ד השמאי עולה כי מוקד הנזק שנגרם לרכב התובעת מצוי בדלת הנוסע בצמוד לתפר עם דלת הנוסע האחורי וניתן להבחין במעיכה משמעותית עם סימני שפשוף רלוונטיים.

4. מנגד, בנ/1 ניתן להבחין כי מוקד הנזק נגרם לפגוש המסמן את נקודת המפגש בין כלי הרכב בין הפגוש לדלת, כאשר הפגוש נמצא בזווית לפניה ימינה.

5. אין להשוות את ענייננו למצב כניסה לצומת בהתאם המעלה אחריות לבעל זכות קדימה להבחין בתנאי הצומת עפ"י הלכת חנחן הידועה ( ע"א 553/73 אליהו נגד חנחן כט(2) 341), זאת מאחר ולא מדובר במעבר תנועה בצומת אלא בנסיון הנתבע להשתלב בתנועה בפניה ימינה. כמו כן, הנתבע לא העיד כי עמד בצומת כדי לבדוק את הנזק ואילו עמד עד קו העצירה, אילו כך עמד לא היה בולט לצומת ולא היתה נגרמת התנגשות. הנזק תואם למצב של פניה ימינה בנסיון להשתלב בתנועה (ואולי בעת התאונה היה מצב של עמידה במקום) כאשר פגוש רכב הנתבע פגע ברכב התובעת אשר הספיק לחלוף עד אמצע רכבה על פני רכב הנתבע ( מוקד נזק באמצע הרכב). לכן, יש לקבל את גרסת התובעת במידה הנדרשת בהליך אזרחי כתואמת לנסיבות לנסימני הנזק בכלי הרכב.

6. לאור האמור, מורה לנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לתובעת סך 2,726 ₪ בתוספת הוצאות משפט בסך 500 ₪ ובסה"כ 3,226 ₪. התשלום יבוצע עד 10.7.13. בהעדר תשלום במועד, ישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום הגשת התביעה ועד התשלום בפועל.

ניתן היום, ח' תמוז תשע"ג, 16 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לידיה בן נאה
נתבע: יצחק בן יוסף
שופט :
עורכי דין: