ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נטלי סוסונוב נגד הכשרת היישוב חברה לביטוח :

בפני כבוד השופטת עירית הוד
התובע
נטלי סוסונוב

נגד

הנתבעים

  1. הכשרת היישוב חברה לביטוח
  2. סעיד כליף


נוכחים:

מטעם התובעת - עו"ד יהושע רובין
מטעם הנתבעים - עו"ד ח'ורי

פרוטוקול

ב"כ התובעת: חוזרים על הבקשה למינוי 3 המומחים, בשלב זה מבקש למנות אורטופד שיחווה דעתו הן בצורך למינוי נוירולוג. מבקש שבית המשפט יבקש לנסות להפריד בין שתי התאונות שעברה התובעת.

ב"כ הנתבעים: חוזרים על התגובה שהוגשה מטעמנו. מתנגדים למינוי מומחה אורטופד. התובעת עברה תאונה בשנת 2004 בעקבותיה סבלה מחבלת ראש משברים ופגיעות אורטופדיות. כל תלונותיה קשורים לאותה תאונה. מעבר לכך, אנו סבורים כי זו תאונת עבודה וזה עדיין בבדיקה וזה נטען למען הזהירות ועל התובעת לפנות למל"ל לצורך זכויותיה ולהיבדק על ידי ועדה רפואית. התאונה משנת 2005, דהיינו מלפני 7-8 שנים, התובעת לא צרפה חומר רפואי עדכני למרות הזמן הרב שחלף.
מבקשים לדחות את הבקשה ולחילופין אם בית המשפט יעתר לבקשה מבקש ששכרו של המומחה יושת על התובעת.


החלטה

1. לפני בקשה למינוי מומחה בתחום האורטופדי. לאחר עיון במסמכים שצורפו, מצאתי כי יש מקום למינוי מומחה רפואי בתחום זה שיבחן את מצבה הרפואי של התובעת כתוצאה מהתאונה וזאת בשים לב אף לתאונה שעברה התובעת בעבר בשנת 2004 אשר בעקבותיה נקבעה לה נכות בשיעור 10%.

2. לפיכך מורה על מינויו של ד"ר ניר הוס מביה"ח רמב"ם, כמומחה מטעם בית המשפט בתחום האורטופדי.

3. התובעת תמציא למומחה כתב ויתור על סודיות רפואית, בצירוף כל יתר המסמכים הרפואיים שבידה, למעט חוות דעת רפואיות וכן העתק החלטה זו, וזאת תוך 20 ימים מהיום.

4. העתק המסמכים הרפואיים שתמציא התובעת למומחה, יומצאו לנתבעים, אשר יהיו רשאים להמציא למומחה את העתקי המסמכים הרפואיים המצויים בידם.

5. ב"כ התובעת יתאם עם המומחה מועד לבדיקת התובעת, שיחול לאחר המועד בו על הצדדים להמציא למומחה את המסמכים שבידיהם על פי האמור בסעיפים 3 ו-4 שלעיל, והתובעת תתייצב לבדיקה במועד שיקבע וכן תתייצב ותבצע כל בדיקה נוספת כפי שתידרש על ידי המומחה.

6. המומחה יעיין במסמכים הרפואיים אשר יומצאו לו ע"י ב"כ בעלי הדין, יבדוק את התובעת ויקבע ממצאים לגבי מצבה הרפואי בעקבות התאונה מיום 22.9.05 ובמיוחד יקבע:

א. האם לוקה התובעת כיום בנכות, ואם כן, לאיזו תקופה ומהו שיעור הנכות?
מהן הנכויות הזמניות שיש לקבוע לתובעת ולאילו תקופות?
ב. האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבה בעתיד?
ג. מה הן המגבלות התפקודיות של התובעת, אם בכלל - נא לפרט.
ד. האם תהיה התובעת זקוקה לטיפולים רפואיים בעתיד, ואם כן מהם סוגי הטיפולים ומהי העלות המשוערת של הטיפולים האלה לפי המחירים הנכונים היום?
ה. המומחה יתייחס, בין היתר, לקשר שבין התאונה לבין מצב התובעת נכון להיום.
ו. המומחה יחווה דעתו בשאלה האם יש מקום למינוי מומחה בתחום הנוירולוגי בנסיבות מקרה דנן.

על מינויו של המומחה כאמור בצו זה יחולו תקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), התשמ"ו – 1986.

אני קובעת את שכר טירחת המומחה על סך 5,000 ₪ כולל מע"מ.

בשכר טרחת המומחה ישאו שני הצדדים בחלקים שווים. באם יקבע המומחה כי לא נותרה לתובעת נכות בגין התאונה, תהא הנתבעת רשאית לעתור לקזז את סכום טרחת המומחה מסכום הפיצויים שישולמו לתובעת.

התובעת תפקיד בידי ב"כ סך 2,500 ש"ח להבטחת תשלום מחצית שכרו של המומחה וב"כ התובעת יהיה רשאי לפנות למומחה רק לאחר הפקדת הסכום האמור בידיו הנאמנות, כך שעם פנייתו למומחה, יהא ב"כ התובעת חייב באופן אישי, יחד עם התובעת, בתשלום מחצית שכרו של המומחה, עד לסך 2,500 ש"ח.

נקבע להמשך קדם משפט ליום 31.10.13 בשעה 08.50.

ניתנה והודעה היום ג' תמוז תשע"ג, 11/06/2013 במעמד הנוכחים.

עירית הוד, שופטת


מעורבים
תובע: נטלי סוסונוב
נתבע: הכשרת היישוב חברה לביטוח
שופט :
עורכי דין: