ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דור דביר נגד הפקות :

בפני כבוד השופט אורי גולדקורן

תובעים

  1. דור דביר
  2. ענבל דביר

נגד

נתבע

יהודה אוחנה

פסק דין

התובעים הגישו תביעה נגד הנתבע בגין הפרת הסכם הזמנת עבודה. לטענתם, הנתבע לא קיים כלפיהם את התחייבויותיו החוזיות לאספקת תמונות חתונה (אלבום דיגיטלי, אלבום 400 תמונות, תמונות גדולות, אלבומי הורים וסרטי חתונה). הם עתרו לקבלת פיצוי בגין הפרת ההסכם ובגין עגמת נפש אשר נגרמה להם.

בדיון בישיבת ההוכחות ביום 16.6.13 הציג הנתבע את התמונות, אשר לטענתו, הוכנו על ידו מבעוד מועד. התובעים קיבלו לידיהם את התמונות במעמד ישיבת בית המשפט. שני הצדדים הסכימו כי השאלה שנותרה להכרעה היא – האם השתהה הנתבע בביצוע התחייבויותיו כלפי התובעים מעבר לזמן סביר, ובמידה והתשובה חיובית – מה שיעור הפיצוי לו זכאים התובעים.

לאחר ששמעתי את דברי הצדדים, ובחנתי את הראיות שהוגשו לבית המשפט, הגעתי למסקנה כי לא עלה בידם של התובעים להוכיח כי גרסתם באשר להשתהות הנתבע בביצוע התחייבויותיו עדיפה על גרסת הנתבע, לפיה הוא פעל באופן סביר, ועל אף שסיים להכין את התמונות שהוזמנו – התובעים הם אלו אשר נמנעו במפגיע מלהגיע לבית העסק שלו על מנת ליטו ל את התמונות.

מעבר לדרוש אציין כי התרשמתי שהתובעים מעדיפים פיצוי כספי על פני תמונות מחתונתם המהוות מזכרת לאירוע כל כך משמעותי. כך, למשל, בדיון ביום 23.4.13 (בנוכחות התובעים ובהעדר הנתבע) הבהיר התובע מס' 1 כי הוא לא מעוניין לקבל את יתרת העבודה שהושלמה על ידי הנתבע, והוא עומד על קבלת הפיצוי הכספי. אף בדיון ביום 16.6.13, כאשר הנתבע הציע לתובעים ליטול לידיהם – ללא תשלום סכום נוסף – אלבומים נוספים שהוכנו על ידו ובהם תמונות מחתונת התובעים, הם סרבו ליטול אותן ולראות בהן את הפיצוי.

לאור מסקנתי כמתואר לעיל, הנני דוחה את התביעה.

בנסיבות העניין, אינני עושה צו להוצאות.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ח' תמוז תשע"ג, 16 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דור דביר
נתבע: הפקות
שופט :
עורכי דין: