ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מישיל סעב נגד ננה קקיאשוילי :

בפני כבוד השופטת עירית הוד
התובעים

  1. מישיל סעב
  2. פאתן סעב

נגד

הנתבעים

  1. ננה קקיאשוילי
  2. מיכאל קקיאשוילי


נוכחים:

מטעם התובעים – בעצמם וב"כ עו"ד סאלם ג'דעון
מטעם הנתבעים – בעצמם, עו"ד ג'ריס מרג'י

פרוטוקול

ב"כ הנתבעים: אנו טוענים שיש הסכם בעל פה לגבי אופציה, אפשר לראות שהחתימות לא אותן חתימות. עומדים על ניהול ההליך.

ב"כ התובעים: הנתבעים אינם משלמים דמי שכירות מחודש ינואר וזאת בפני עצמה עילה לפינוי. הם מודים שלא שלמו 900 ₪.

ב"כ הנתבעים: אין בעיה שינתן פסק דין לפינוי עד ה – 10.7.13 ובפרט שבמועד זה הנתבע אמור לקבל משכורתו ועל סמך זה יתחייב הנתבע על הסכם שכירות נוסף. לא שילמנו עדיין דמי שכירות מינואר.

הנתבע: התקשרתי לתובע ואמר לי שלא רוצה את הכסף. יש כמה דברים שהתובע עשה לי. לא ראיתי את החוזה אף פעם. שלמתי על 6 חודשים עד סוף ינואר. מאז לא שלמתי שכר דירה. ההסכם בינינו לשלם כל חוד שבחודש וכשבאתי לשלם הוא אמר שלא רוצה את הכסף ורצה שאפנה את הבית. כעת אין לי לשלם. אני אשלם לו ב -10.7. לאן אלך עם הילדים שלי? שלמתי לבית משפט הוצאות. אין לי לשלם כעת. מבקש שהות של פרק זמן קצר. יש לי 3 ילדים בבית. שכר הדירה הוא 1,900 ₪.

ב"כ הנתבעים: מבקש שהות עד ל – 10.7 לשלם לתובעים.

ב"כ התובעים: אני מבקש שהדירה תתפנה עד ה – 25.6.13 וזה לפנים משורת הדין.

הנתבע: יש לי בן חייל קצין שבא כל שבועיים הביתה ולאן אקח אותו? אני מחפש כבר הרבה זמן בית. אין לאן ללכת אם אצטרך לפנות עכשיו.

ב"כ הצדדים: בהמלצת בית המשפט הגענו להסכמה לפיה הנתבעים יפנו עד לא יאוחר מיום 10.7.13 את הדירה נשוא התביעה, אולם אם ימצאו דירה לפני כן, ינסו להקדים את הפינוי וימסרו הודעה על כך לתובע באמצעות בא כוחו. בנוסף מוסכם בין הצדדים, כי ביום 10.7.13 יעבירו את הנתבעים על חשבון שכר הדירה סך של 3,500 ₪ כאשר מוסכם כי אין בסכום זה כדי לבטל כל חוב בגין שכר הדירה.

ב"כ התובעים: מבקש לחייב בהוצאות.

ב"כ הנתבעים: הנתבעים מנהלים הליכים של פשיטת רגל בבית המשפט המחוזי, הדיון בתיק זה קבוע ליום 24.6.13. אני מייצג אותם מטעם הסיוע המשפטי. עצם קבלת סיוע משפטי מעיד על מצבם הכלכלי, מגדלים 3 ילדים, מהם אחד קטין, אחד חייל ובת בגירה.

ב"כ התובעים: עצם ניהול תיק פשיטת רגל נגדם לא מקנה להם בפני זקיפת הוצאות נגדם ככל שהטלתם מוצגת בנסיבות והיא כן במקרה זה. הנתבעים הפרו את הסכם השכירות והודו בכך שהם ממשיכים להפר אותו, הם אלצו את התובע להגיש את התביעה ואלמלא היו נמרחים עוד יותר, היום נעשה אתם חסד בכך שהסכמנו לפנות אותם תקופה עוד יותר מאוחרת ולא באופן מידי. חושב שאפילו למראית פני הצדק יש לחייבם בהוצאות על מנת לשפות את התובע על ההוצאות שהוציא כדי להגיע למצב שהדירה כן תפונה.


פסק דין

ניתן תוקף של פסק דין להסכמת הצדדים לעיל ולפיה יפנו הנתבעים את הדירה נשוא כתב התביעה עד לא יאוחר מיום 10.7.13.

בנסיבות אלו, לאחר שהנתבעים הודו כי לא שלמו שכר דירה מחודש ינואר 2013, ולאור ההתחשבות שהתחשב התובע בטענות הנתבעים לגבי הצורך למצוא דיור חלופי בכך שהסכים לדחות את פינויים מהדירה, ולאחר שלקחתי בחשבון את מצבם הכלכלי של הנתבעים, אולם מנגד את ההוצאות שנגרמו לתובע לאחר שנאלץ להגיש תביעה, לשכור עורך דין ולשלם אגרה.

מחייבת את הנתבעים בהוצאות התובעים בסך 1,500 ₪. הסכום האמור ישולם בתוך 30 ימים מהיום שאם לא כן ישא הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

ניתן והודע היום ד' תמוז תשע"ג, 12/06/2013 במעמד הנוכחים.

עירית הוד, שופטת


מעורבים
תובע: מישיל סעב
נתבע: ננה קקיאשוילי
שופט :
עורכי דין: