ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מגדל חברה לבטוח בע"מ נגד איתן וינר :

בפני כבוד השופט חאג יחיא

תובעים
1.מגדל חברה לבטוח בע"מ
2.יעקב זיסמן

נגד

נתבעים

1.איתן וינר
2.דן רכב ותחבורה ד.ר.ת בע"מ

פסק דין

בסיום הדיון בתביעה ובתביעה שכנגד ושמיעת טענות הצדדים, הסמיכו באי כוח בעלי הדין את בית המשפט לפסוק ביניהם על דרך הפשרה על פי ס' 79א' לחוק בתי המשפט.

לאחר ששמעתי את עדי הצדדים, התרשמתי מהם ובחנתי את הראיות, בשים לב למוקדי הנזק, כיווני הפגיעה, תנאי המקום, ויתר נסיבות התאונה, הגעתי למסקנה כי יש לחלק את האחריות לתאונה בין שני הנהגים, כך שנהג התובעת יישא ב- 30% מהאחריות לתאונה ואילו נהג הנתבעת יישא ב-70% מהאחריות.

5129371
נהג הנתבעת היה צריך לוודא שהדרך פנויה לפני צאתו מהחניה/מהמפרץ, לבדוק גם במראה השמאלית, וגם לסובב את ראשו ולבדוק שהדרך אכן פנויה. לאור מיקומו של רכב התובעת בעת הפגיעה ניתן לראות כי היה כבר בסיום כניסתו לחניה, ולכן המסקנה היא שהנתבע לא הבחין בו בעת כניסתו של רכב התובעת למפרץ החניה וגם לא בצאתו, אחרת לא הייתה מתרחשת ההתנגשות ועל כן אני רואה לנכון להטיל על הנתבעים 70% מהאחריות. עם זאת והואיל והתובע עקף את רכב הנתבע תוך כניסתו לחנייה היה עליו לוודא שהוא מבחין בו, על מנת שלא תתרחש התנגשות כפי שאכן אירעה, ולכן אני סבור כי יש לו אשם תורם של 30% לקרות התאונה.

לאור האמור לעיל, הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 יישאו ב- % 70 מסכום התביעה שהם סך של 4,927 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום הגשת התביעה ועד יום התשלום בפועל.

ניתן בהעדר הצדדים.
המזכירות תשלח עותק פסק הדין לב"כ הצדדים.נ

ניתן היום, ח' תמוז תשע"ג, 16 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מגדל חברה לבטוח בע"מ
נתבע: איתן וינר
שופט :
עורכי דין: