ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מויאל(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
יגאל מויאל

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד לי גורמן
ב"כ המשיב עו"ד גלעד מלכא

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. העותר דרש בדיקות שתן כי הוא שנים נקי וכאשר בוצעה בדיקת השתן היא נמצאה נקיה, בדיקת השתן מפריכה את המידע המודיעיני, אבל בעקבות כך שללו לו את ההטבות. לגבי התייחדות יש הסכמה. יש הסכמה להיותו של העותר אסיר עבודה. נותרו החופשות והפריון.
העותר הגיע מרימונים וברימונים יש לו תיק רפואי שלם עם כל הקשור לפריון כי שם הוא היה מוציא דגימה אחת לחודש באופן קבוע, פניתי לשב"ס ואמרו לי שיתאמו לי מועד, עשיתי כן והגיעה אישתו של העותר מחוץ לכלא וקיבלנו בו ביום סירוב כי אין טפסים כאלה ואחרים.
אשת העותר בת 38 וכל יום שעובר הוא מאוד יקר.
בשבוע האחרון פנו אל העותר ואמרו לו להגיש טפסים לחופשה.
אנו ביקשנו השתתפות של שב"ס וסירבו והשלמנו עם הסירוב. העותר ואישתו 6 שנים בטיפולים.

ב"כ המשיב: גם אם העותר היה ברימונים לגבי הבדיקה זה לא רלוונטי, התיק הרפואי עובר, במידה ויש את כל המסמכים הרפואיים העונים על הפקודה לא צריכה להיות בעיה. אם העותר יתבקש להציג מסמך כלשהו נדרש שיציג אותו ולא צריכה להיות בעיה שהוא יוציא דגימת זרע.
מגיש מידע לביהמ"ש בהסכמת ב"כ העותר.
בדיקת השתן לא מפריכה את המידע המודיעיני.

ב"כ העותר: אם היה ממש במידע לא היו התייחדויות, לא היתה בקשה לחופשה והוא לא היה אסיר עבודה, גם דו"חות המשמעת הם מינואר 2013.
החופשה שאנחנו מבקשים עיקרה זה בשביל הפריון. בני הזוג משתוקקים לילד.

החלטה

העותר מרצה 6 שנות מאסר בגין עבירות רכוש, מרמה, החזקת סכין והפרת הוראה חוקית ובעתירה בכתב הוא מבקש לצאת לחופשות, לחזור לאגף התורני, להתייחד עם אישתו, ולקיים הליכי פריון על פי נהלי שב"ס.
בין הגשת העתירה בכתב לבין הדיון היום אושר לעותר להתייחד עם אישתו, והוא אסיר עבודה כך שהתייתרה בקשתו לעבור לאגף תורני.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על מידעים חסויים שהוצגו בפני שעניינם מעורבות בסמים והתנהגות שלילית.
עיון במידעים החסויים מעלה כי הם אינם מהזמן האחרון יחסית ועניינם של אלה הקשורים במעורבות בסמים מתייחסים גם לתוצאות בדיקות שתן שעבר העותר ואשר בסופו של יום הוכחו כנקיות מסמים.
לאור האמור לעיל, אני מקבל את העתירה בחלקה ומורה למשיב להוציא את העותר לחופשה במהלך חודש אוג' 2013 אלא אם יתקבלו מידעים שאינם בפני המשיב היום או שתיווצר מניעה שאינה ידועה לו היום.

באשר לבקשת העותר לקיים הליכי פיריון על פי נהלי שב"ס, חזקה על המשיב, לאחר שהעותר ויתר על בקשתו שההליך ימומן בחלקו על ידי שב"ס, ינהג כלפיו כפי שהוא נוהג כלפי אסירים אחרים הסובלים מאותן בעיות, שכן לטענת ב"כ העותר אין בקיום התייחדות בין העותר לאישתו כדי לייתר הליכים אלה בשל מהות הבעיה הרפואית ממנה הם סובלים.

ניתנה והודעה היום, ד' בתמוז תשע"ג, 12 ביוני 2013, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: מויאל(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: