ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלון רחמים נגד אהוד שירדינג :

ע"א 3161/13 - א'

המערער:
אלון רחמים

נ ג ד

המשיבים:
1. אהוד שירדינג

2. שני שליבובסקי

3. שירדינג בע"מ

בקשה להפחתת סכום העירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בהליך זה, המופנה כלפי פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בו נדחתה תביעה שהגיש המערער "להסרת קיפוח ומתן חשבונות", עותר המערער להפחתת סכום העירבון (לאחר שהועמד על ידי המזכירה הראשית על סך של 30,000 ש"ח).

עיינתי בבקשה ובבקשה המשלימה אותה אפשרתי למערער להגיש. מן הבקשה עולה כי המערער בחור צעיר ושכרו נמוך. ואולם, המערער לא פרש בבקשתו באופן בהיר את סך הוצאותיו החודשיות (כך למשל ציין כי הוא מממן את לימודיו ולא פירט בעניין), ולא הבהיר מדוע אין באפשרותו ליטול הלוואה לצורך גיוס כספי העירבון (למשל כנגד הרכב שבבעלותו). כמו כן, המערער עצמו ציין כי אביו מממן את ייצוגו המשפטי (ומתדפיס חשבון הבנק עולה כי בעקבות העברה כספית של אביו מצוי חשבונו כעת ביתרת זכות), אך לא פירט דבר לעניין מצבו הכלכלי של אביו ולא נימק מדוע אין באפשרותו של אביו - או לחלופין באפשרותם של בני משפחה ומכרים אחרים - לסייע לו בהפקדת עירבון בהליך דנן, וממילא לא הוכיח את הטעון הוכחה בהקשר זה.

יחד עם זאת, לאחר שאיזנתי בין כלל השיקולים הצריכים לעניין (ובין היתר בשים לב לעובדה שלא נפסקו הוצאות בבית המשפט קמא) מצאתי כי ראוי להעמיד את העירבון בהליך זה על סך של 20,000 ש"ח.

עירבון בשיעור האמור יופקד בתוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו, ולא - יירשם ההליך לדחייה ללא התראה נוספת.

ניתנה היום, ח' בתמוז תשע"ג (16.6.2013).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: אלון רחמים
נתבע: אהוד שירדינג
שופט :
עורכי דין: