ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ויקטור צמח נגד עיריית רמת השרון :

בש"א 4058/06

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

נ ג ד

המשיב:
עיריית רמת השרון

ערעור על החלטת כבוד הרשמת ש' ליבוביץ מיום 24.1.06

פסק-דין

ערעור על החלטת הרשמת שושנה ליבוביץ' מיום 24.1.06, אשר קיבלה באופן חלקי את בקשת המערער לפטור מאגרה וערבון במסגרת רע"א 8785/05. הבקשה לרשות לערער נסבה על החלטת בית המשפט המחוזי לדחות את בקשת המערער לרשות ערעור נגד החלטות של ראש ההוצאה לפועל ובקשתו לעיכוב הליכים, וכן לחייבו בהוצאות משפט ושכר טרחת עורך-דין. לטענת המערער, מצבו הכלכלי אינו מאפשר לו לשלם אגרה ולהפקיד ערבון. בהחלטתה ציינה הרשמת כי מתצהירו של המערער עולה תמונה עגומה לגבי מצבו הכלכלי הנטען, ועל כן החליטה להפחית את סכום האגרה ל-500 ש"ח. באשר לפטור מערבון קבעה הרשמת בהחלטתה כי

"מעיון בפסק הדין ובבקשת הרשות לערער שהגיש המבקש עולה כי אין ההליך מגלה עילה לקיומו של דיון ערעורי בגלגול שלישי במידה הנדרשת לשם מתן הפטור המבוקש".

בנסיבות אלה, בהתחשב במצבו הכלכלי של המערער, ולאחר שמצאה כי סיכויי הערעור קלושים, החליטה הרשמת להעמיד את סכום הערבון על סך של 10,000 ש"ח.

מכאן הערעור שלפניי. המערער טוען כי אין ביכולתו להפקיד את האגרה והערבון, וכי ההליך מגלה עילה. לאחר שעיינתי בטענות המערער ובמסמכים שצירף, לא מצאתי כי קיימת עילה כלשהי להתערבות בשיקול דעתה של הרשמת, אשר הלכה כברת דרך לקראת המערער. הרשמת, בשקלה את נסיבות הענין וכן את סיכויי ההליך, שאינו אלא בקשת רשות ערעור, הורתה על הפחתת האגרה והעמידה את הערבון על סכום נמוך מהסכום הנהוג בדרך-כלל בהליכים מסוג זה, ולא מצאתי כי יש מקום להתערב בשיקול דעתה ולהורות על הפחתה נוספת.

הערעור נדחה. המערער ישלם את האגרה ויפקיד את הערבון בתוך 14 ימים שאם לא כן ימחק ההליך, ללא התראה נוספת.

ניתן היום, י"ג בתמוז התשס"ו (9.7.2006).

ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: ויקטור צמח
נתבע: עיריית רמת השרון
שופט :
עורכי דין: