ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמיר אלטאוויל נגד ברוך נחמיאס :

ע"א 1393/06 - א'

בפני: כבוד הרשמת שושנה ליבוביץ

המערער:
אמיר אלטאוויל

נ ג ד

המשיבים:
1. ברוך נחמיאס

2. הראל חברה לביטוח בע"מ

בקשה למתן ערובה אחרת

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפני בקשה להמרת ערבון.

1. ההליך נסוב על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו אשר חייב את המשיבים לפצות את המערער בגין נזקי גוף שנגרמו לו כתוצאה מתאונת דרכים. הערעור והערעור שכנגד נסובים על גובה הפיצויים שנפסקו. בקשת המערער היא, כי כתחליף להפקדת ערבון יעוכב בידי המשיבות סך של 25,000 ש"ח מתוך הכספים שנפסקו לזכותו בפסק דינו של בית המשפט קמא. המשיבים מתנגדים לבקשה.

2. המשיבים מבהירים בתגובתם כי על חלק הארי של כספי הפיצויים הוטל עיקול. כמו כן, לטענתם, הם מחויבים להעביר לשלטונות המס מס במקור על סכומי ריבית אשר נפסקו במסגרת פסק הדין והמערער לא המציא אישור על פטור מכך. עוד טוענים המשיבים כי במסגרת הערעור שכנגד טענתם היא, בין היתר, שיש להטיל את המלוא האחריות והחבות לתאונה על שכם המערער וכן להעמיד את רשלנותו התורמת על שיעור של 100%. כמו כן, לפי הנטען, באמתחתם טענות רבות באשר לגובה הנזק, אשר היה ותתקבלנה "יבלעו" הפיצויים בתגמולים.

3. דין הבקשה להידחות. נוכח הגשתו של ערעור שכנגד מטעם המשיבים, פסק דינו של בית משפט קמא טרם הפך לפסק דין חלוט וקיימים חילוקי דעות בין הצדדים לגבי השאלה האם לאחר חישוב הפיצויים יוותרו סכומים שעל המשיבים יהיה לשלמם למערער. בנסיבות אלה, לא ניתן להיעתר לבקשת המערער להמרת ערובה.

התוצאה היא, שהבקשה נדחית. המערער יפקיד ערבון תוך 21 יום מעת המצאת החלטה זו, ולא – יירשם הערעור לדחייה ללא צורך במתן הודעה נוספת.

ניתנה היום, י"ג בתמוז תשס"ו (9.7.2006).


מעורבים
תובע: אמיר אלטאוויל
נתבע: ברוך נחמיאס
שופט :
עורכי דין: