ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברוניסלבה גולמן נגד ורה לוי :


בפני כבוד השופטת ריבה שרון

התובעת 2

ברוניסלבה גולמן
ע"י ב"כ עוה"ד מרינה גולדווג קון

נגד

הנתבעות

  1. הראל חברה לביטוח בע"מ
  2. ורה לוי

- ע"י ב"כ עוה"ד ח. דוד חיות ואח'

החלטה

1. התובעת 2- ילידת 1946. התביעה שלפני הינה תביעת הוריו של המנוח ליאוניד גולמן ז"ל שנהרג בת.ד מיום 11.5.06 (להלן: " התאונה "), . ההורים לא היו נוכחים בזירת התאונה, אך לטענתם- עקב פטירת בנם, שהיה כבן 33 במותו, נגרמה להם פגיעה נפשית משמעותית ובקשו כי ימונה להם מומחה מטעם בימ"ש לבדיקת טענתם. מדובר בתביעה מסוג של "תביעת קרוב נעדר" הטוען כי הוא בגדר נפגע על פי חוק הפיצויים לנפגעי ת.ד. בעניינה של התובעת- ניתנו חוו"ד בתחומי הפסיכיאטריה והנוירולוגיה.
כעת לפני בקשת הנתבעת למינוי מומחה בתחום האורתופדי שיתן חוו"ד בקשר עם בעיות אורתופדיות מן היא סובלת, ללא קשר לתאונה הנדונה, השפעתן התפקודית בעבר, בהווה ולעתיד.
לאחר שבחנתי את הבקשה, התגובה ולה והתשובה לתגובה, בראי חוו"ד שכבר ניתנו, מצאתי שיש ראשית ראיה למינוי המבוקש. זאת- לשם השלמת התמונה בכל הנוגע לשאלות שברפואה ומהנימוקים שפורטו בבקשה, בשים לב לפריטי הנק הנטענים ולסוג ההליך בו אנו מצויים- שאין בו דרך אחרת לבחינת הטענות, אלא ע"י מינוי מומחה מטעם בימ"ש.

2. אני ממנה כמומחה מטעם בית המשפט בתחום האורתופדי את ד"ר אהרון צ'צ'יק (להלן: "המומחה").
המומחה יואיל, כאמור, לחוות דעתו בדבר מצבה בתחום האורתופדי הכללי של התובעת, ללא קשר לתאונה נשוא התביעה , להעריך את נכויותיה הזמניות והצמיתה, את צרכיה התפקודיים- בעבר, בהווה ולעתיד, אם בכלל. הכל,- בשים לב אף לרקע הרפואי והנתונים האישיים הרלוונטיים.
3. המומחה והצדדים מתבקשים לבחון ולהודיע לבית המשפט ללא דיחוי (רק) ככל שקיימות נסיבות כגון קשרים אישיים או קשרי עבודה שיש בהם כדי להצדיק כי אשקול את מימוש המינוי בתיק זה.
4. בשכ"ט המומחה ובעלות כל בדיקה ואבחון שידרשו לצורך חוות הדעת במסגרת תביעה זו שלפניי- שאינם מכוסים על פי דין אחר, תישא הנתבעת.
בירור שיעור שכ"ט המומחה והסדר תשלום ייעשו ע"י ב"כ הנתבעת מראש טרם הבדיקה ותשומת לב המומחה מופנית לכך כדי למנוע עיכובים מיותרים בחוות הדעת.
ב"כ הצדדים יואילו לעקוב ולוודא כי חשבונו של המומחה נתקבל במשרדם בתוך 21 יום מהיום, ואם לא יגיע- יפעלו לבקשו ולאחר מכן- יוודאו כי נפרע ע"י הנתבעת בתוך 14 יום מקבלתו.
5. ב"כ התובעת תפנה אל המומחה כבר עתה ויקבעו בדיקה במועד מוקדם ככל האפשר, אך לא לפני חלוף 45 יום ממועד הפניה למומחה והמצאת העתק לנתבעת, ותיידע את ב"כ הנתבעת בדבר מועד הבדיקה, מיד עם תיאומו.
6. המומחה יואיל לבדוק את התובעת ולהגיש את חוות דעתו לבית המשפט בהקדם האפשרי, אך תשומת לבו לכך שיש להמתין פרק זמן של לפחות 45 יום ממועד קבלת מסמכי התובעת כדי לאפשר גם לנתבעת להמציא מסמכים מטעמה.

7. הצדדים יעבירו למומחה בתוך 14 יום את כל המסמכים בדבר הטיפול הרפואי שניתן לתובעת והבדיקות שנבדקה לצורך אותו טיפול, הנוגעים לעניין שבמחלוקת, ובהתאם לתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), תשמ"ז-1986 וכן- כל מסמך שיתבקש על ידו לצורך כתיבת חווה"ד והתובעת תעמוד לכל בדיקה, בדיקת עזר ואבחון שיתבקשו על ידי המומחה, ככל שיתבקשו .
8. לאחר קבלת חוות-הדעת יגישו הצדדים תחשיבי נזק ריאליים ומפורטים כדלקמן: התובעת- עד ליום 1/10/12 והנתבעות- עד ליום 21/10/12.
9. פגרות בתי המשפט תבואנה במנין הימים והמועדים שנקבעו בהחלטתי ב"כ הצדדים יעקבו אחר התהליך וירשמו לפניהם ת.פ המזכירות תשלח את החלטתי לצדדים ולמומחה
ניתנה היום, ז' תמוז תשע"ג, 15 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברוניסלבה גולמן
נתבע: ורה לוי
שופט :
עורכי דין: