ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יורי מור :

בפני כבוד השופט יעקב שקד
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
יורי מור


נוכחים:
ב''כ המאשימה – עו''ד אפרת דידי
ב''כ הנאשם – עו''ד יוסי חן

פרוטוקול

ב''כ הנאשם: הנאשם לא נמצא כי אין חובה להתייצב בשלב ההקראה. ניתן לי ייפוי כוח, אני מציג אותו. לא הגשתי בקשה לשפיטה בהעדר.

החלטה

חוק סדר הדין הפלילי מורה במפורש כי לא ניתן לשפוט נאשם בפלילים, זולת אם הוא נוכח, אלא אם בית המשפט ראה לפטור אותו, אם הוגשה בקשה לשפיטה בהעדר.
בענייננו לא הוגשה בקשה כזו, חל עליי איסור לפתוח את ההליך ללא התייצבות הנאשם, ולפיכך עליו להתייצב מיידית.

ניתנה והודעה היום ב' תמוז תשע"ג, 10/06/2013 במעמד הנוכחים.

יעקב שקד, שופט

הערת בית המשפט: הנאשם הגיע לדיון כעת (השעה 10:42).

ב''כ הנאשם: עומדת לנאשם טענה מקדמית. אני טוען לאכיפה סלקטיבית, במיוחד לאור העובדה שהבניין נשוא כתב האישום, ברח' הבונים 6 בר''ג, לפחות 30% מהמבנה הוסב לשטחי מגורים מבלי שניתנו היתרי בניה מתאימים להסבות הללו. רק בחודשיים האחרונים ניתן היתר השימוש החורג הראשון לנכס בקומה השלישית, קומה אחת מתחת לנכס נשוא כתב האישום. הדבר היה ידוע היטב למאשימה, לרבות ישיבות שהתקיימו אצל מהנדס העיר, אצל יו''ר הוועדה המקומית לתכנון ובינה ומח' הארנונה יחד עם דיירי הבניין. ככל הידוע לנו, הנאשם הינו הנאשם היחיד שכנגדו הוגש כתב אישום בבניין הזה. מסיור קל בבניין ניתן לראות שאין שום הבדל בין היחידה נשוא כתב האישום לבין היחידות האחרות שאינן כלולות בכתב האישום.
טענה מקדמית שניה היא הגנה מן הצדק. בשנת 2009 התקיימה ישיבה אצל מר חיים כהן, מהנדס העיר, בעניין הנכס ברח' הבונים 6 ר''ג. בישיבה פרש מהנדס העיר את האפשרות להסב אזורי תעשיה במתחם הבורסה, למגורים. מיד לאחר מכן עשה הנאשם מספר פעולות לצורך הסבת הנכסים שבבעלותו למגורים. הוא החל בעבודות התאמה, הכשרה ושיפוץ, פנה לעיריית ר''ג לצורך הסבת סיווג הארנונה מתעשיה למגורים, והגיש בקשה להיתר בניה. הבקשה שכבה למעלה משנה בעיריית ר''ג, ואיש לא טרח להזיז אותה או לטפל בה, לא לאישור ולא לסירוב.
הבקשות הוגשו יחד, זו שהתקבלה להיתר שימוש חורג שציינתי, וזו של מרשי.
רק לאחרונה קיבלתי את הייצוג ואני מתכוון לזרז את הבקשה לשימוש חורג.

ב''כ המאשימה: רק מעיון בנסח הטאבו עולה כי יש שם שני צווים שיפוטיים נגד שכנים באותו בניין. הנאשם אכן הגיש בקשה להיתר בחודש מאי 2012 טרם הגשת כתב האישום, שטרם נדונה, כי היא נשללה בשל אי עמידה בתנאי סף.

ב'כ הצדדים: אנו מסכימים לדחות את ההחלטה וההקראה בחודש ימים כדי להידבר בינינו.


החלטה

על מנת לאפשר לצדדים הידברות, אני קובע דיון נוסף ליום 8.07.13 בשעה 09:30.

הנאשם מוזהר בחובת התייצבות, שאם לא כן רשאי בית המשפט לשפוט אותו בהעדרו.

ניתנה והודעה היום ב' תמוז תשע"ג, 10/06/2013 במעמד הנוכחים.

יעקב שקד, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יורי מור
שופט :
עורכי דין: