ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שיא ביטחון שמירה ואבטחה (קים) בע"מ נגד מועצה מקומית בנימינה-גבעת עדה :

בקשה מס' 8

מבקשת-נתבעת
מועצה מקומית בנימינה - גבעת עדה

נגד

משיבה-תובעת

שיא ביטחון שמירה ואבטחה (קים) בע"מ

החלטה

1. לפני בקשת הנתבעת להתיר לה להגיש כתב-הגנה בעקבות החלטת כבוד הרשם ליתן לה רשות להתגונן נגד התובענה, שהוגשה בסדר דין מקוצר. התובעת מתנגדת לבקשה.

2. עיינתי בבקשה, בתשובה ובתגובה שהוגשו בעניין זה.

3. דין הבקשה להידחות.
הבקשה נומקה בטענה כי בקשת הרשות להתגונן עמוסה בין היתר בסוגיות הקשורות לזכאות ליתן רשות להתגונן ולנושא מחיקת כותרת וכי הגשת כתב-הגנה תאפשר את תחימת השאלות העומדות לדיון ותסלול את הדרך לפישוט וייעול ההליך. דא עקא, טעם זה - שהינו 'קוסמטי' ולא מהותי - אינו מעמיד לנתבעת עילה להגיש כתב-הגנה.
הבקשה למתן רשות להתגונן אינה מהווה כתב-הגנה של הנתבעת. על כן אין נפקא מינה אם נכללו בה טענות שהפכו לא רלוונטיות לאור החלטת כבוד הרשם. תקנה 211 לתקנות סדר הדין האזרחי מורה כי אם " ניתנה רשות להתגונן, יראו את התצהיר לפי תקנה 205 ככתב הגנה שהוגש, זולת אם הורה בית המשפט או הרשם הוראה אחרת".
בענייננו לא הורה כבוד הרשם אחרת; תצהירה של גב' טירנה ססי שניתן ל שם תמיכת הבקשה לרשות להתגונן (להלן התצהיר) מהווה את כתב-ההגנה של הנתבעת בהליך. מדובר בתצהיר שהוא תחום וממוקד, אין בו טענות מיותרות והוא מצייר היטב את גרסת ההגנה שבעטיה הותר לנתבעת להתגונן. על כן די בתצהיר כדי לסלול את הדרך לבירור פשוט ויעיל.
נמצא שהבקשה אינה מגלה טעם ממשי להגשת כתב-הגנה חלף התצהיר. לא למותר לציין שגם היקף המחלוקת והיות ההליך מתברר בסדר דין מהיר אינן מצדיקים בקשה כזו.

4. הבקשה נדחית. הוצאות הבקשה תובאנה בחשבון בפסיקת הוצאות ההליך בסיומו.

המצאה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ט סיון תשע"ג, 07 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שיא ביטחון שמירה ואבטחה )קים( בע"מ
נתבע: מועצה מקומית בנימינה-גבעת עדה
שופט :
עורכי דין: