ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמרם רונית נגד כונס הנכסים הרשמי - מחוז ת"א :

בפני כבוד השופטת אסתר נחליאלי חיאט

חייבים

עמרם רונית
עמרם שמריהו

נגד

משיבים

  1. עינת רוזנצוויג, עו"ד- נאמנה
  2. כונס הנכסים הרשמי - מחוז ת"א

פסק דין

בקשה למתן הפטר חלוט היא הבקשה שלפני.
ביום 12.5.08 ניתן צו כינוס לנכסי החייבים וביום 20.4.09 הוכרזו החייבים פושטי רגל.
בשל נסיבותיהם, היקף חובותיהם, העדר נכסים למימוש, התנהלותם בהליך ופרק הזמן בו הם שוהים בהליך זה, הגישו החייבים בקשה למתן הפטר.
לדיון שהתקיים לפני ביום 2.5.13 הוזמנו כל הנושים, ולמעט שני נושים (בנקים) לא התייצב איש, ומשכך אני מסיקה כי לנושי החייבים האחרים אין ענין בהליך ולמצער הם אדישים לתוצאותיו.
לקראת הדיון הגישה הנאמנה תסקיר, תארה את נסיבות החייבים, גילם (ילידי 1956 ו-1959 בהתאמה) את נסיבות קריסתם הכלכלית בהן לא נמצא חוסר תום לב, את העובדה כי בנסיון כן להחזיר את חובותיהם מכרו בני הזוג את ביתם, כי אין להם נכסים וכי הם מתגוררים בבית אמה של ה חייבת ואינם משלמים שכר דירה מאחר שהם מטפלים באם החולה (לאם שליש מהזכויות בדירה) ; הנאמנה ציינה כי החייבים התנהלו באורח תקין בהליך, כי הם מצויים למעלה מארבע שנים בהליכים (נכון למועד התסקיר), כי אין להם נכסים למימוש מלבד זכות עתידית של החייבת לרשת את האם שלה יש 1/3 מזכויות הבעלות בדירה וכי הירושה הצפויה תתחלק בין החייבת לבין שלושת אחיה (דא עקא שהאם בחיים וממילא אין מקום בעת הזאת להביא את הנכס בחשבון ).
הנאמנה ציינה כי מאחר שמדובר בדיבידנד נמוך ביותר ראוי שהחייבים יציעו תוספת לקופת הכינוס.
בדיון שהתקיים הוסיפה הנאמנה כי לקופת הכינוס של החייב נוספו כספים ממימוש זכויות כספיות בקופת גמל, והציעה כי החייבת תוסיף לקופת הכינוס סך של 30,000 ₪, שיביא את הדיבידנד לסך של 16% ברוטו.
הכנ"ר הצטרף לעמדת הנאמנה והחייבים הסכימו לקבל את המלצת הנאמנה, נותר ב"כ הנושה שהסכים להעביר את המלצת הנאמנה לנושה לתגובתו.

לאחר שחלף פרק הזמן לקבלת עמדת הנושים ומשזו לא התקבלה, ובהמשך לדיון שהתקיים אני רואה לקבל את המלצת הנאמנה ולהורות כי החייב יקבל הפטר מוחלט והחייבת תקבל הפטר המותנה בתוספת של 30,000 ₪ שישולמו תוך 3 חודשים לקופת הכינוס .
למסקנה זו הגעתי לאחר שהבאתי בשיקולי את נסיבות החייבים כפי שתוארו לעיל, את דברי הנאמנה בדיון, את עמדת הכנ"ר שהצטרף להמלצה, נתתי דעתי לעמדת הנושים שהתנגדו בדיון אך לא שבו ומסרו עמדתם הגם שדחיתי את מתן ההחלטה כדי לאפשר להודיע הודעה מטעמם, נתתי דעתי לגיל החייבי ם, ובעיקר לעובדה כי אין לחייבים כיום נכסים למימוש ואין צפי לשינוי כושר ההשתכרות.

ניתן בזה הפטר מותנה לחייבת והתנאי הוא שתוך 3 חודשים תכניס החייבת סך של 30,000 ₪ לקופת הכינוס; לאחר ש החייבת תמלא התנאי והנאמנה תודיע על כך – ינתן לחייבת הפטר מוחלט.

אשר לחייב – ניתן בזה הפטר מוחלט.
כל ההגבלות שהוטלו על החייב במהלך ההליכים מבוטלים בזה, ואני מאחלת לחייב בהצלחה בהמשך.

ניתן היום, כ"ט סיון תשע"ג, 07 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עמרם רונית
נתבע: כונס הנכסים הרשמי - מחוז ת"א
שופט :
עורכי דין: