ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חברת הכשרת הישוב בישראל בעמ נגד דוד חדד :

בפני כבוד השופט אילן דפדי

תובעת

חברת הכשרת הישוב בישראל בע"מ
ע"י עו"ד הילה בביוף

נגד

נתבע

  1. דוד חדד
  2. הפניקס חברה לביטוח בע"מ

ע"י עו"ד נועה רפופורט

פסק דין

לפניי תביעת שיבוב בגין נזקים שנגרמו לרכב שבוטח על ידי התובעת באירוע תאונת דרכים.

התובעת טענה, כי רכבה עמד בעצירה מוחלטת בחניה. הרכב בו נהג הנתבע הוסע לאחור ופגע ברכב התובעת מאחור. בהודעה שמסר הנהג לתובעת, הוא ציין כי בעת ש רכב הנתבעים הוסע לאחור, הוא צפר על מנת להזהיר את הנתבע אולם בכל זאת ארעה התנגשות.

הנתבעים טענו, כי הנתבע נסע עם רכבו לאחור, לאחר שווידא שהדרך מאחוריו פנויה וניתן לעשות כן בבטחה. לפתע, הגיח הנהג ברכב התובעת בנסיעה לאחור ביציאה מחניה מבלי שווידא שהכביש מאחוריו פנוי ופגע ברכב הנתבעים.

בדיון שמעתי את עדותו של הנהג ברכב התובעת. הנתבע לא התייצב. בא כוח הנתבעים הודיעה כי בשל מצבו הרפואי של הנתבע אין באפשרותו להתייצב לדיונים בבית המשפט.

בדיון אמר הנהג ברכב התובעת, שהוא נסע לאחור לאחר שראה שהנתבע הגיע למקום וסיים להחנות את רכבו. לדבריו כשהוא נסע לאחור נסע גם הנתבע לאחור. כשהוא הבחין בכך במראה, הוא עצר וצפר מספר פעמים. למרות זאת, הנתבע המשיך בנסיעה ופגע עם רכבו ברכב התובעת. לדבריו, האירוע נמשך מספר שניות.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי את עדותו של נהג התובעת, החלטתי לקבל את התביעה.

אף שהתברר לראשונה בדיון מעדותו של נהג התובעת, כי עובר לתאונה גם הוא נסע לאחור, הרי לא נסתרה טענתו כי לפחות משך מספר שניות לפני התאונה הוא היה בעמידה מוחלטת ו כי הוא אף צפר לנתבע בכוונה להזהירו. כאמור הנתבע לא התייצב ולפיכך לא ניתן היה לשמוע את עדותו וגרסתו לאירוע. משכך הם פני הדברים דין התביעה להתקבל.

התובעת שילמה למבוטחה סך של 1,683 ₪. אשר על כן, הנתבעים ביחד ולחוד ישלמו לתובעת סכום זה בצירוף הצמדה וריבית כדין מיום 08/08/10 ועד התשלום בפועל. בנוסף, ישלמו הנתבעים ביחד ולחוד לתובעת הוצאות משפט – אגרת בית משפט בסך של 355 ₪, שכר העד בסך של 350 ₪ ושכר טרחת עורך דין בסך של 1,600 ₪. הסכומים ישולמו בתוך 30 יום.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ח סיון תשע"ג, 06 יוני 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חברת הכשרת הישוב בישראל בעמ
נתבע: דוד חדד
שופט :
עורכי דין: