ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אוסמאה קורדחג'י נגד עיריית נצרת עילית :

עע"ם 4208/06 - א'

המערערים:
1. אוסמאה קורדחג'י

2. סמיר קורדחג'י

3. בוטרוס קורדחג'י

נ ג ד

המשיבה:
עיריית נצרת עילית

בקשה למתן ערובה אחרת

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפני בקשה להמרת ערובה.

1. ההליך נסוב על פסק דינו של בית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת אשר דחה את עתירת המערערים למתן צו עשה אשר יחייב את המשיבה לפתח את שכונתם וכן למנוע את חיובם בארנונה עד לפיתוחה כאמור. המערערים הפקידו בקופת בית המשפט קמא ערבון בסכום של 20,000 ₪. בהחלטת בית משפט קמא נקבע כי אין לחלט ערבון זה עד ההכרעה בערעור. לטענתם, מצבם הכלכלי מקשה עליהם לגייס סכום נוסף לשם הפקדת ערבון גם בהליך שבכותרת. לפיכך, בקשתם היא כי הערבון יומר בערבות שהופקדה בקופת בית משפט קמא. המשיבה מתנגדת לבקשה.

2. אכן, על פני הדברים, ההוצאות בהם חויבו המערערים בפסק דינו של בית משפט קמא (5,000 ₪ בתוספת מע"מ) נופלות מסכום הערבון שהופקד. אולם, לא ניתן להיעתר לבקשה להמרת ערובה ולו מהטעם הטכני שעל פי נוסחה פועלה של הערבות הבנקאית אשר הופקדה בבית משפט קמא מוגבלת להוצאות אשר בהן חויבו המערערים בהליך שהתנהל שם. יחד עם זאת, נוכח גובה ההוצאות שנפסקו בבית משפט קמא באפשרות המערערים, אם רצונם בכך, לפנות בבקשה מתאימה לבית משפט קמא להקטין את סכום הערבות, ולהשתמש ביתרה למימון הערבון בהליך שבכותרת.

בשולי הדברים יוער כי המערערים הגבילו את בקשתם להמרת ערובה ולא התבקשה על ידם, ולא לחילופין, פטור מהפקדת ערבות או הפחתתה. בהתאם, אף לא הונחה התשתית העובדתית הנדרשת לשקילת בקשה כאמור. התוצאה היא, שהבקשה נדחית.

ניתנה היום, ה' באב תשס"ו (30.7.2006).


מעורבים
תובע: אוסמאה קורדחג'י
נתבע: עיריית נצרת עילית
שופט :
עורכי דין: