ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דב אביסיוון נגד רוברט גולדשטיין :


בפני כבוד הרשם הבכיר אפרים צ'יזיק

מבקשים

רוברט גולדשטיין

נגד

משיבים

דב אביסיוון

החלטה

העניין שבפני, בקשת הנתבע (ולמעשה, מדובר בבקשה פרקליטות מחוז חיפה בשם משטרת ישראל) להארכת המועד להגשת כתב הגנה.

עניינה של תובענה זאת, הינה תובענת התובע בעילת לשון הרע כנגד הנתבע, בגין אמירות המיוחסות לנתבע.

מטעם הנתבע, שהינו קצין משטרה, הוגשה בקשה ראשונה להארכת המועד להגשת כתב הגנה, ביום 8.4.2013, וזאת מהטעם שטרם גובשה שאלת ייצוגו של הנתבע בידי הפרקליטות (באופן שמשטרת ישראל תיטול על עצמה השתתפות בהליך כנתבעת).

נעתרתי לבקשה, ולנתבע ניתנה שהות בת 45 ימים להגיש הודעה בשאלת ייצוגו בידי המדינה.

45 ימים חלפו, וכעת הוגשה בקשה נוספת להארכת המועד, ומבוקש פרק זמן של 45 ימים נוספים להגשת כתב הגנה. לגישתי, מדובר בארכה החורגת מכלל הסבירות, שכן תקופה ארוכה וניכרת ניתנה לנתבע ולמ"י, על מנת שתגובש העמדה.

כשם שהנתבע זכאי לשהות הנדרשת על מנת שתגובש עמדה, זכותו של התובע לקיום דיון יעיל ומהיר, עומדת גם היא. דחיות נוספות ונשנות, מהוות פגיעה מהותית בזכותו הדיונית של התובע, ולמעשה מעצם הדחיות נפגעות זכויותיו.

אוסיף כי הבקשה נוקבת במילים "לא ייגרם נזק ממתן ארכה המבוקשת, בין היתר כי טרם נקבע דיון בתיק זה". האמירה כאמור, הינה מקוממת. הסיבה בעטיה לא נקבע דיון – הינה כי טרם הוגש כתב הגנה – ולא ייקבע מועד לדיון כל עוד לא יוגש כתב הגנה. אמירה כאמור, לא רק שחוטאת היא לאמת, אלא מהווה אחיזת המקל בשני קצותיו, בצורה לא ראויה (ולא כפי שמוצג ע"י נציג הפרקליטות).

לתובע נגרם נזק, מאי בירור תובענתו ואי מימוש זכותו כי תובענתו תידון, אך ורק בשל הדחיות ואי הגשת כתב הגנה, הנגזרות, כפי שמתברר, מכך כי כמעט שלושה חודשים לאחר הגשת התובענה, לא הצליחה המדינה לגבש עמדה האם ייוצג הנתבע בידי הפרקליטות, והאם תבקש משטרת ישראל להצטרף כנתבעת. (ואבהיר כי איני נדרש לבקשת התובע למחיקת משטרת ישראל כנתבעת, שכן טרם צורפה כנתבעת, ואף טרם הוגשה הודעה כנדרש על פי הדין הרלוונטי).

כתב הגנה יוגש בתוך 14 ימים מהיום, בין אם ייוצג התובע בידי הפרקליטות ובין אם לאו. בהיעדרו של כתב הגנה, אידרש לבקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה, ככל שתוגש.

ת.פ. ליום 11.6.2013.

ניתנה היום, י"ז סיון תשע"ג, 26 מאי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דב אביסיוון
נתבע: רוברט גולדשטיין
שופט :
עורכי דין: