ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכאל קושניר נגד שירן חנוכייב :

בפני כבוד השופט דאוד מאזן

תובע
מיכאל (משה) קושניר

נגד

נתבעת
שירן חנוכייב

פסק דין

בפני תביעה בגין נזק רכוש.

העובדות בקצרה

התובע הינו הבעלים של רכב מסוג הונדה, מ.ר. 78-246-67 (להלן: ההונדה").

הנתבעת הינה הבעלים של רכב מסוג שברולט מ.ר. 13-208-64 (להלן: "השברולט").

ביום 2/4/12, התובע נסע ברכבו מסוג הונדה, ברח' בן צבי פינת הראשונית בקרית חיים ומשהגיע לפינת הראשונים, לפתע חש התובע בחבטה ברכבו, לאחר שרכב הנתבעת, אשר בא מצד ימין נכנס לתוך הצומת ופגע ברכבו, בניגוד לתמרור שמוצב בדרכה של הנתבעת, למתן זכות קדימה.

הנזק העקיף שנגרם לתובע, בהתאם למכתב חברת הביטוח מיום 10/6/12, הינו בסך 2,376 ₪: מורכב מהשתתפות עצמית בגין נזק ישיר, ירידת ערך וכינון.

הנתבעת טענה, כי נהגה ברכבה ברח' הראשונים, עצרה עצירה מוחלטת, הסתכלה לצדדים וכשהיא מסתכלת לצדדים פתאום פגע בה רכבו של התובע בצד השמאלי.

עיינתי בתמונות של מיקום התאונה, ת/1 ות/2 ואכן רואים בבירור, כי בכיוון נסיעתה של הנתבעת יש תמרור תן זכות קדימה, רכב הנתבעת נכנס לתוך הצומת וחסם את נתיב נסיעתו של התובע, מבלי לתת זכות קדימה ובגין כך, האחריות כל כולה, מוטלת לפתחה של הנתבעת, שלצערי הרב, גם נסעה ללא ביטוח, בגין נזקי רכוש.

בקו העצירה, כעולה מהתמונות, קיים קשר עין עם הנתיב, ממקום העצירה ניתן להבחין בתנועה בדרך ומשלא עשתה כן הנתבעת וחסמה את נתיב נסיעתו של התובע, מבלי לתת לו זכות קדימה, האחריות כל כולה מוטלת לפתחה.

על כן, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובע את מלוא נזקיו בסך 2,376 ₪, בצירוף הפרשי ריבית והצמדה כחוק החל מיום 4/7/12 ועד התשלום המלא בפועל.

כמו כן, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובע הוצאותיו בסך 300 ₪.

הסכומים ישולמו תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן, יישאו הפרשי ריבית והצמדה כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום, י"ז סיון תשע"ג, 26 מאי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיכאל קושניר
נתבע: שירן חנוכייב
שופט :
עורכי דין: