ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קליגר(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותרת
אפרת קליגר

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותרת ובא כוחה עו"ד מוטי נוה
ב"כ המשיב עו"ד רדא ענבוסי

פרוטוקול

ב"כ העותרת: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה. הפנינו את עניינה של העותרת לוועדת אלמ"ב רק בשבוע האחרון. המידע הוא ישן יחסית והעותרת שוחררה גם אחרי המידע, היה תהליך בתוך שב"ס, שב"ס מאשר את יציאתה לחופשה. משטרת ישראל ובהתאם לפקודת נציבות שירות בתי הסוהר בדקה את המידע והמידע חייב לעבור עיניים של הוועדה. אני מקווה שועדת אלמ"ב תתכנס בעניינה כבר בחודש יוני.

ב"כ העותרת: עיינתי בכתב התשובה. אני לא חושב שזה צריך להיות מוסכם על ידי לפחות. מדובר במידע שהתקבל לפני שהעותרת שוחררה ממעצר בקשר לעבירות נושא מאסרה, במהלך שחרורה היא היתה עם בן הזוג נושא המידע.
מגיש תצהיר של בן זוגה של העותרת.

ב"כ המשיב: מגיש מידע לביהמ"ש. הבדיקה שנעשתה אינה בדיקה מקצועית אלא בדיקה מודיעינית בלבד. הרי הפקודה מחייבת גם בתיקים סגורים שלא נמצא ראיות לגביהם, זה החוק היבש והרשויות המינהליות אמורות לפעול על פי הנהלים האלה.

החלטה

העותרת מרצה 4 שנות מאסר בגין עבירות מרמה והיא מבקשת לצאת לחופשות.
המשיב מתנגד לעת הזו ליציאת העותרת לחופשות ועותר להמתין לקבלת חוות דעת ועדת אלמ"ב, לטיפולה הועבר עניינה של העותרת בשבוע שעבר וזאת בעקבות מידע שהתקבל במהלך חודש אוג' 2011 המעלה חשש לכוונות פגיעה של העותרת בבן זוגה.
ב"כ המשיב הציג בפני את המידע וב"כ העותרת הציג בפני תצהיר של בן הזוג לפיו העותרת לא איימה עליו או על ילדם המשותף ולא פגעה או ניסתה לפגוע בהם, כאשר במהלך התקופה שבה התקבל המידע הם נפגשו מדי פעם כשהעותרת היתה במעצר בית.
לאור הערכת המידע כפי שהוצגה בפני ומאחר ומדובר במידע ישן, אני מורה למשיב להוציא את העותרת לחופשה במהלך חודש יוני 2013 אלא אם ועדת אלמ"ב תביע התנגדותה לכך, וזאת בתנאים שייקבעו על ידי המשיב ו/או משטרת ישראל ו/או ועדת אלמ"ב.

ניתנה והודעה היום, י"ג בסיון תשע"ג, 22 מאי 2013, במעמד ב"כ הצדדים והעותרת.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: קליגר(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: