ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אוסאמה אבו חלף. נגד מדינת ישראל :

בעניין:
אוסאמה אבו חלף.

המערער
נ ג ד

מדינת ישראל

המשיבה
#2#>
נוכחים:
ב"כ המערער עו"ד סאמי ארשיד

ב"כ המשיבה עו"ד הודיה בן נעים

פרוטוקול

ב"כ המערער: ביום 28.4.13 העברתי לחברתי עו"ד מורן כהן מכתב מטעם האדריכל המאשר כי הוא שוקד על עריכת התכנית המתוקנת בהתאם להחלטת הועדה המחוזית, שהחליטה כן לאשר את התכנית שהגיש המערער, וביקשה כי בתוכנית יסומנו החלקים המיועדים להריסה, או איטום בהתאם להחלטת הוועדה. לכן, האדריכל גם הסב את תשומת ליבי, שאין תנאי בהחלטת הוועדה לבצע הריסה או איטום לפני דיון בהפקדה של התכנית, אלא רק להגיש תכנית ערוכה שבה יסומנו החלקים המיועדים להריסה או איטום, כדי שהוועדה תשקול אם להרוס וכמה. לכן, התנגדות המאשימה שעמדה ביסוד החלטת בימ"ש קמא, שהיא אמרה שהם מתנגדים לאורכה כי הוא טרם ביצע את ההריסה או איטום בהתאם להחלטת הוועדה, וביN"ש קיבל התנגדות זאת, בלי לתת לנו להגיש, ובניגוד לאמור בהחלטת הוועדה (מיום 2/12) (עמ' אחרון המצורף לכתב הערעור), אני מפנה לסעיף 1 בהחלטה (מצטט). "מסמנים" , ולא להרוס את אותם חלקים כתנאי. היה דיון בינואר 2013 בוועדה המחוזית, דיון נוסף, וביקשו תיקונים נוספים במסמכי התכנית ושייקבע מועד נוסף, וזה מה ששלחתי לחברתי. אני מציג לעיון בית המשפט ולחברתי כאן את המכתב של האדריכל. אני גם מציג מכתב נלווה שלי.

ב"כ המשיבה: במסגרת התגובה שהגשנו לבית משפט קמא, פירטנו כי עפ"י החלטת הועדה המחוזית, תנאי להפקדת התכנית, יהיה הגשת תכנית ובה מסמכים המסמנים את השטחים המיועדים להריסה ולאיטום. אמרנו כי בנסיבות שלא הוגשו המסמכים, אנו מתנגדים. בתגובה מאוחרת יותר, לאחר חודשיים, שוב אמרנו, כי הגשת המסמכים בהם מסומנים החלקים להריסה ולאיטום, הם תנאי להפקדת התכנית, וביקשנו לראותם. המסמכים לא הוגשו, למרות שהם תנאי להפקדת התכנית. במסגרת ערעור שהוגש, לדעתי הדיון נדחה 3 פעמים בתיק הזה, על מנת לאפשר לב"כ המערער להגיש אלי את התכנית המפרטת את השטחים המיועדים להריסה ולאיטום, עד היום לא קיבלתי אותם ואיני מבינה מדוע אנו חוזרים כל פעם לבימ"ש. לגבי המכתב של האדריכל, הדיון נדחה כל פעם על מנת שהמסמכים יוגשו.

ב"כ המערער: גם אני נתפסתי לכלל טעות. לאור תגובות המאשימה, שבד"כ איני מטיל ספק בהג ינותם, נתפסתי לכלל טעות בהחלטת הוועדה. אני מפנה למכתב עו"ד שרון והודיה, ואני סברתי שהוא ביצע הריסה, וצריך להביא תכנית המראה את הבניה לאחר ההריסה, ואז נדחה הדיון כי אני אמרתי את זה, ואז אמר לי האדריכל שצריך להראות תכנית שמה ייהרס. שלחת מכתב ביום 28.4 שהוא אומר לי שהוא שוקד על אותן תכניות, ואז העמיד אותי על הטעות.

ב"כ המשיבה: אבקש לדחות את הדיון על מנת לברר את המצב התכנוני העדכני כפי שמסר חברי כעת. אני מבקשת לבדוק כי באמת התכניות הוגשו לוועדה המחוזית, והאם באמת התכנית מקודמת. אני מזכירה, כ י המדובר בבניה בלתי חוקית. אני מדגישה, כי במשך שנה ושישה חודשים אין שום התקדמות.

החלטה

המשך הדיון התקיים ביום 4.7.2013 בשעה 14:00.

ניתנה והודעה היום י"ד בסיון תשע"ג, 23/05/2013 במעמד הנוכחים.

רבקה פרידמן-פלדמן, שופטת


מעורבים
תובע: אוסאמה אבו חלף.
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: