ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נגד עיריית נצרת עילית :

בפני כבוד הרשם הבכיר אלכס אחטר

התובעת:

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

נגד

הנתבעת:

עיריית נצרת עילית

פסק דין

הצדדים הסמיכו את בית המשפט להכריע בתובענה על דרך הפשרה, בהתאם לסמכות המוקנית לבית המשפט מכוח הוראת סעיף 79 א' לחוק בתי המשפט.

ב"כ הצדדים גיבשו ביניהם את ההסכמה כאמור לעיל תוך גידור המחלוקת למחלוקת משפטית בלבד ולצורך ההכרעה בה, הסכימו על הגשת סיכומים בכתב , בצירוף לכתבי הטענות אשר הוגשו זה מכבר לתיק בית המשפט.

המדובר בתביעת שיבוב על סך של 13,778 ₪, אשר הוגשה על ידי התובעת נגד הנתבעת בגין אירוע אשר ארע ביום 29/2/2012 במהלכו נגרם נזק לרכב אשר חנה ברחוב התבור 38 בנצרת עילית, במקום חניה מסודר וקבוע באופן שענפי עץ אורן שהיה נטוע בקרבת מקום החניה, נפלו ופגעו ברכב וגרמו לו לנזק כפי שמפורט בכתב התביעה.

יצויין, כי בעת קרות האירוע, הרכב בוטח בפוליסת ביטוח מקיף בת תוקף ע"י התובעת ובעת פגיעת ענפי העץ, חנה הרכב במקום חניה מוסדר בסמוך לביתו של מר שטיינגהאוז יוסף – בעל הרכב ומי שדאג לביטוחו אצל התובעת .

למען השלמת התמונה, יצוין כי התובעת טענה בכתב התביעה וכן בסיכומיה , כי ביום האירוע נשבו רוחות אשר גרמו לקריסה של ענפים גדולים שנפלו על הרכב המבוטח בעודו חונה בחניית הבית.

הצדדים אינם חולקים על העובדה כי האירוע ארע במתחם בנין מגורים פרטי והסוגיה אשר הובאה לפתחו של בית משפט זה, הינה ביחס לשאלה האם הנתבעת אחראית בגין הנזקים אשר נגרמו לרכבו של מבוטח התובעת, שעה שהעץ היה נטוע במתחם מגורים פרטי.

ב"כ הצדדים הגישו את סיכומיהם, כל צד עתר לאימוץ גרסתו ודחיית הצד שכנגד.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על כלל נספחיהם וקראתי בעיון רב את סיכומי הצדדים, כולל ההפניות ל חקיקה ולפסיקה אשר הוזכרו, באתי לכלל מסקנה כי בנסיבות העניין ובתאם למכלול הנתונים אשר נפרסו בפני , יש להורות על דחיית התביעה.

בנסיבות העניין ומאחר והצדדים לא ניהלו הליך בפני בית המשפט והסתפקו בהגשת סיכומים בלבד, אני קובע כי כל צד יישא בהוצאותיו.

המזכירות תעביר לצדדים העתק מפסק הדין.

ניתן היום, י"ז סיון תשע"ג, 26 מאי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
נתבע: עיריית נצרת עילית
שופט :
עורכי דין: