ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אריה כולוק נגד בן כהן :

בפני כבוד הרשמת בכירה רנה הירש

תובע

אריה כולוק

נגד

נתבע

בן כהן

פסק דין

בהסכמת הצדדים כאמור בפרוטוקול הדיון מיום 20.02.13, מונה מר דן פריידלין כמומחה מכריע מטעם בית המשפט, לקבוע אם מצויים ליקויים במשטח אבן המטבח בבית התובע.
בחוות דעתו קבע המומחה כי המשטח עצמו תקין, אלא שההתקנה לקויה ויש לבצע התקנה חוזרת של חלק מהמשטח, ולצורך כי לפרק את חלקו השמאלי של המשטח (כולל הכיור), לנקות ולהכין את הכיור ואת התושבות שעל הארון, ולהתקינו מחדש עם הכיור, בצורה יציבה, במקום ובגובה הנכון, וכן לאטום כראוי את החיבור בין המשטחים ולסתום את הסדק שבינו לבין הקיר בחומר מתאים.
המומחה קבע כי עלות העבודה נעה בין 1,500 ₪ לבין 2,500 ₪, הכל בצירוף מע"מ, וזאת בין השאר בשל הסיכון בעבודה לגרימת נזק למשטח – סיכון שיש לתמחר למחיר העבודה.
לאחר ששקלתי את הערות המומחה ואת התימחור שהוצע על ידו, כמו גם את ההסבר לסיכון בביצוע העבודה אני מחייבת את הנתבע לשלם ל תובע סך של 2,500 ₪ (כולל מע"מ) עבור העבודות הנדרשות המפור טות בחוות הדעת.
בנוסף, מאחר והתובע שילם למומחה את מלוא שכרו, על הנתבע לשלם לתובע הוצאות משפט (הכוללות את מלוא שכר טרחת המומחה בסך 2,340 ש"ח) בסך של 2,800 ₪. ככל שהנתבע השיב לתובע את מחצית שכר המומחה, יקוזז סכום זה מהסכום המגיע לתובע בהתאם לפסק הדין.
הסכום הכולל לתשלום - סך של 5,300 ₪ - ישולם בתוך 30 יום מקבלת פסק הדין אצל הנתבע, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד לתשלום בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור בתוך 15 ימים לבית המשפט המחוזי מרכז - לוד.
המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ז סיון תשע"ג, 26 מאי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אריה כולוק
נתבע: בן כהן
שופט :
עורכי דין: