ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אנגדה נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופטת הבכירה , נגה אהד
העוררת
אור אנגדה

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
ב"כ העוררת עו"ד מנצור
ב"כ המשיבה עו"ד אלעד מאיר

פרוטוקול

ב"כ העוררת:
אני חוזר בי מטענותיי לראיות לכאורה ואני טוען כי אין מקום במקרה זה למעצר בית מלא.

ב"כ המשיבה:
אני מסכים שמעשיה של המשיבה קטן מזה של חבריה אך אין להקל ראש בכך כי הייתה שותפה למעשה בצוותא ואף תרמה את חלקה לסייע. אני מפנה את ביהמ"ש לבש"פ 61723/12 מיום 28/08/12, פורסם בנבו שם חזר כבוד השופט דנציגר על דברי כבוד השופט עמית כפי שנפסקו בהלכת מסארווה. נאמר שם על ידו כי לא רק עבירות רכוש המבוצעות על ידי באופן שיטתי או מתוחכם מקימות עילת מעצר אלא גם עבירת רכוש בודדת. גם עבירת רכוש בודדת הכוללת פריצה של אדם מערערת בטחונו של אדם ובנסיבות המתאימות יש להורות על מעצרו של אדם עד תום ההליכים. אנחנו נבקש להותיר החלטה על כנה.


החלטה
בפניי ערר שהוגש על ידי החלטת בימ"ש שלום נתניה (כבוד השופטת קלוגמן) במ"ת 31138-03-13 מיום 09/04/13 לפיה הורה בימ"ש קמא על שחרור העוררת בתנאים כדלקמן: מעצר בית מלא בביתו של ידידברח' גביש 24 תל אביב, הפקדת ערובה במזומן בסך 3,000 ₪, ערבות צד ג' וערבות עצמית על סך 10,000 ₪.
בתחילת הדיון בערר חזר בו ב"כ העוררת מכל טענותיו לעניין קיומן של ראיות לכאורה ומבסס את טענותיו וחוזר על האמור בערר לפיה אין מקום במקרה זה להורות על מעצר בית מלא ולגבי דידו, יש להתערב בהחלטה ולהסתפק בשחרור בתנאים בלבד.
ב"כ המשיבה מתנגד להתערבות בהחלטה ומציין את חלקה הפעיל של העוררת באירוע, אפילו אם מדובר בהתפרצות בלבד כחלק מהחבורה שפרצה לבית, גם לגבי דידו אירוע של התפרצות אחד מקים עילת מעצר.

לגופו של עניין, דין הערר להתקבל.
מדובר באירוע של הפעלת סוכן סמוי לביום עסקאות סמים ועבירות נלוות ולשם כך שכרה המשטרה ברח' מרשוב 4 ברחובות אשר תשמש כדירת יעד לביום עבירות התפרצות וביום 16/10/12 מסר הסוכן המשטרתי מפתחות הדירה לידיד של העוררת וסיפק לו מידע לגבי כספת הנמצאת בדירה. באותו יום, סמוך לשעה 23:30 הדירה תוצפתה על ידי בלשים ואלה הבחינו ברכב מזדה שהגיע לאזור, חנה ברחוב סמוך ובתוכו שלושה צעירים וצעירה ולאחר מכן נכנסו הצעירים לבניין בו מצויה הדירה וכעבור מספר דקות יצאו עם כספת שבתוכה הושתלו 3,000 ₪ לצורך הביום. הבחורה ירדה אף היא מהרכב, עמדה בחוץ וכל הזמן תצפתה לעבר הרחובות באזור ורחוב מרשוב.
הבחורה הינה העוררת שבפניי.
אי אפשר לומר על עבירה זו שהיא בוצעה בתחכום רב, נהפוך הוא. ולעניין חלקה של העוררת שהיא ללא עבר פלילי, כל חלקה מסתכם בתצפות בלבד. גם אילו הייתה העוררת משתתפת באירוע הפריצה בנסיבות אלה, אין בכך כדי להקים עילת מעצר. על אחת כמה וכמה כשמדובר בתצפות בלבד.
נוכח כך אני מורה על ביטול מעצר הבית, תנאי השחרור יישארו בעינם.
ההחלטה בדבר המצאת תסקיר לבימ"ש בטלה.

ניתנה והודעה היום י"ב סיון תשע"ג, 21/05/2013 במעמד הנוכחים.

נגה אהד, שופטת בכירה


מעורבים
תובע:
נתבע: נגד מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: