ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גרשון קיטרון נגד הממונה על עבודות שירות - מפקדת גוש מרכז :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
גרשון קיטרון

נגד

המשיבים

  1. הממונה על עבודות שירות - מפקדת גוש מרכז
  2. מדינת ישראל

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיבים עו"ד רחל אבישר

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיבים: מגישה כתב תשובה.

העותר: אלי לא הגיעה ההחלטה על הפסקת עבודות השירות. אני התקשרתי לפני חודש ימים. לא קיבלתי שום מסמך אלי.
אני מביע חרטה ואני ממש מתחנן ומבקש רחמים מבית המשפט כי לא נותר לי עוד הרבה זמן לריצוי עבודות שירות, נותרו לי 16 יום. הפסקתי את עבודות השירות כי באוקטובר עברתי ביקורת שגרתית, אני נהג מונית, עצרו אותי, אני לא ידעתי שאם מטילים עלי קנס זה הופך למאסר בפועל, הייתי במאסר, אני הייתי בחרדה ונתנו לי כדורים, זה הרס אותי נפשית, כשיצאתי לא התעלמתי מעבודות השירות, התקשרתי. יש לי בעיה בעין שמאל. כיוון שנכנסתי לבית הסוהר היה לי לחץ כלכלי כבד. אני רוצה להשלים כעת את עבודות השירות ואני מבקש שביהמ"ש ייתן לי הזדמנות אחרונה להשלים את עבודות השירות כי לא נותר לי עוד הרבה זמן, ולהכניס אותי עכשיו לבית סוהר עוד פעם זה יגרום לי לחרדות ויהרוס אותי נפשית, אבי חולה ויש לי מסמכים שהותקפתי והבאתי גם את המסמכים לגבי ההוצל"פ שאני חייב.
ישנו קנס שהטיל עליו ביהמ"ש. הייתי פעם תקליטן, המאסר שהייתי בו זה היה לי קשה וגם עכשיו זה יהיה לי קשה, כי אני לא בנוי לבתי הסוהר.

ב"כ המשיבים: ראשית, אמנם נותרה תקופה קצרה אבל זו תקופה קצרה מתקופה קצרה ממילא, 3 חודשים, מדובר בעותר שלא התייצב לשימוע שלו ביום 30.5.12, מאז ניתק קשר ולא יצר שום קשר מאז, הסיפור על המאסר שהוא היה בו הוא באמת היה במאסר ואפשר היה כבר אז להפסיק את עבודות השירות אבל לא עשו וכשהוא השתחרר מהמאסר הציבו אותו מחדש להמשך ביצוע עבודות השירות ומאמצע מרץ 2012 הוא ניתק קשר, ב- 6.5 קיבל הודעה על השימוע ולא התייצב, ומאז ניתנו לו מספיק הזדמנויות להשלים, נכון שזו תקופה קצרה אך הגיעה השעה. אלו היו 3 חודשי עבודות שירות בגין עבירות חמורות, בימ"ש לתעבורה.
קשה להגיד שההחלטה לא היתה סבירה.

העותר: אני פחדתי מהשימוע, חשבתי שמכניסים אותי לבית סוהר. היה לי לחץ בגלל בית הסוהר.


החלטה
העותר נידון ל- 3 חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות בגין עבירות תעבורה נושא ת"פ 11239/07 (בימ"ש לתעבורה בת"א) וביום 20.6.12 החליט המשיב (להלן: "הממונה") על הפסקת עבודות השירות בשל אי התייצבותו של העותר לביצוען והתנהגות שלילית במהלך ביצוען, כמפורט בכתב התשובה שהוצג בפני, כאשר העותר לא התייצב להליך שימוע שנקבע לו בתאריך 30.5.12.
העותר מסביר את סיבת אי התייצבותו לביצוע עבודות השירות בחרדות שהיו לו ובסיבות רפואיות כפי שעולות ממסמכים רפואיים שצורפו לכתב העתירה.
העותר מסביר את אי התייצבותו להליך השימוע בכך שלא ידע על קיומו ואת אי התייצבותו לביצוע חלק מעבודות השירות בשל מאסר בגין אי תשלום קנס שריצה מיום 10.1.12 ועד יום 16.2.12.
אכן התנהגותו של העותר בכל הקשור לביצוע עבודות השירות היא התנהגות מזלזלת, אך יש להתחשב גם בנימוקים הרפואיים ובנימוקים האחרים, כפי שהוכחו לכאורה במסמכים שצורפו לעתירה, כנימוקים לאי התייצבותו לביצוע עבודות השירות במהלך החודשים ינואר-מרץ 2012.
לאור האמור, ומאחר ולעותר נותרו רק 16 יום על מנת להשלים את ביצוע עבודות השירות, ולאחר שהעותר הוזהר שלא תינתן לו הזדמנות נוספת אם לא ישלים את ביצוען כהלכתו, אני מקבל את העתירה ומורה לעותר להתייצב בפני הממונה על עבודות שירות ביום 23.5.13 בשעה 08:00 לקליטה והצבה להשלמת ביצוע עבודות השירות.

לא יתייצב העותר, ייעצר ויועבר למשמורת שב"ס על מנת לרצות את המשך עבודות השירות מאחורי סורג ובריח.
המזכירות תעביר ההחלטה לממונה על עבודות שירות.

ניתנה והודעה היום ז' סיון תשע"ג, 16/05/2013 במעמד ב"כ המשיבים והעותר.

אברהם טל, סגן נשיא


מעורבים
תובע: גרשון קיטרון
נתבע: הממונה על עבודות שירות - מפקדת גוש מרכז
שופט :
עורכי דין: