ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברוכיאן הדרה שרה נגד יורי פלדמן :

בפני כבוד הרשם הבכיר צוריאל לרנר

תובעת

ברוכיאן הדרה שרה

נגד

נתבעים
1.יורי פלדמן
2.הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בפני תביעה כספית, בסך של 8,524 ש"ח ( קרן, לא כולל הוצאות ושכ"ט), שעניינה נזקי רכוש שנגרמו עקב תאונת דרכים.

בנסיבות, הסכימו הצדדים להכרעה על פי סעיף 79 א(א) לחוק בתי המשפט, בהסתמך על כתבי הטענות וחומר הראיות; הנתבעים ביקשו כי פסק-הדין ינומק בקצרה. כך הסכימו הצדדים, וטוב שכך הסכימו, שכן " יפה כוח פשרה מכוח הדין" (תוספתא, סנהדרין א', ט"ו).

"פסיקה בדרך של פשרה פירושה שבית המשפט לא ידרש להכריע את הדין ולתת פסק דין על פי קביעה שבעל דין זה או אחר צודק במחלוקת על פי הוראות החוק או הדין אלא משמעותה שביהמ"ש יתן פסק דין על דרך הביניים והמיצוע שבין טענות שני הצדדים." (ר' ת.א. (ב"ש) 187/93 – פרץ אשר נ. קופ"ח של ההסתדרות, תק-מח 95(3), 240).

מהסכמת הצדדים, כאמור, יש לראות את כל אחד מן הצדדים כמי שמבקש לסיים את הסכסוך שנתגלע בינו לבין חברו בדרך של פשרה ולא בהכרעה שיפוטית חדה ונוקבת. הסכמה זו טומנת בחובה את נכונותו של כל צד שלא לעמוד בתוקף על כל טענותיו בבחינת " ייקוב הדין את ההר", אלא לקבל מענה הולם למכלול הסיכונים והסיכויים העומדים בפניו ( ראה רע"א 5192/01 די וורולי נ' הלין ( תק-על 2002(1), 408)).

לאחר ששמעתי את העדויות, ומצאתי את עדות נהג התובעת עקבית, קוהרנטית וברורה יותר מזו של הנתבע 1, שהתאפיינה בעיקר בהדגשת העדר הזיכרון (לאחר שנה), ובכך שאינו מומחה לתאונות; לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובחומר הראיות, בין היתר בתצלומי הנזק, מהם עולה כי אכן מסתברת יותר גרסת התובעת, כי מדובר בפגיעת צד שהביאה לתלישת חלק מהרכב, מאשר גרסת הנתבעים, כי מדובר בפגיעת חזית-אחור; ולאחר ששקלתי את השלכות הסכמת הצדדים לפסק-דין לפשרה, כאמור, ואת האפשרות כי בפסק-דין שאינו לפשרה היה נקבע כי לנהג התובעת אשם תורם מסוים, גם אם נמוך, לקרות התאונה, הנני קובע שיהיה זה נכון וצודק, כסילוק סופי ומוחלט של כל טענות הצדדים בעניין זה, לחייב את הנתבעים לשלם לתובעת סך של 7,700 ₪, ואליו יתווסף סכום האגרה בסך 365 ₪, וכן סך של 1,200 ₪ עבור שכ"ט עו"ד; ובסך-הכל: 9,265 ₪.

סכום זה ישולם תוך 30 יום מהיום, אחרת יצבור הפרשי הצמדה למדד וריבית כדין מהיום ועד לתשלום בפועל.

ניתן היום, כ"ט אייר תשע"ג, 09 מאי 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברוכיאן הדרה שרה
נתבע: יורי פלדמן
שופט :
עורכי דין: