ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד מדינת ישראל :

בש"א 2782/13 - א'

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה להארכת מועד

החלטה

1. בבקשה שבפניי עותר המבקש להארכת מועד להגשת ערעור על החלטת כבוד הרשם שני מיום 6.2.2013 שלא לפסול עצמו מלדון בעניינו "בכל התיקים בהם המבקש הוא בעל דין". ההחלטה הומצאה לידי המבקש ביום 13.2.2013, ומכאן כי היה באפשרותו להשיג עליה עד ליום 23.2.2013 (ראו תקנה 471ג(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984) וכי הבקשה - אשר הוגשה רק ביום 18.4.2013 - הוגשה באיחור של כמעט חודשיים.

בבקשתו מציין המבקש כי הבקשה הוגשה "באיחור מה" שכן פנה למספר עורכי-דין אך לא היה באפשרותו לשלם את הסכומים שנדרשו על ידם. עוד טוען המבקש כי החלטת הרשם מבוססת "על שיקולים זרים ועל דעה קדומה".

2. דין הבקשה להידחות.

הבקשה הוגשה כמתואר באיחור ניכר והמבקש לא צירף כל אסמכתא לתמיכה בטענתו כי העיכוב בהגשת ההליך נבע מכך שנעשה על ידו ניסיון, אשר כשל, למצוא עורך-דין אשר ייצגו ולא פירט טענתו זו כנדרש. כן לא הבהיר המבקש מדוע לא הוגשה על ידו כל בקשה להארכת מועד טרם שחלף המועד להגשת ההליך עד למיצוי פניותיו הנטענות לעורכי-דין. לכך יש להוסיף כי סיכויי ההליך אינם תומכים אף הם במתן ארכה להגשתו וזאת נוכח אמת המידה הנוהגת עימנו לעניין בקשות פסלות - "חשש ממשי אובייקטיבי למשוא פנים" - כמו גם נוכח כלליותה של בקשת הפסלות כעולה מן ההחלטה נשוא הבקשה דנן.

אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"ט באייר תשע"ג (9.5.2013).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: