ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק לאומי לישראל בעמ נגד דליה בוקאעי :


בפני כבוד הרשמת בכירה סיגל אלבו

מבקשת

דליה בוקאעי

נגד

משיבה

בנק לאומי לישראל בע"מ

החלטה

בפני בקשת רשות להתגונן.

המשיב הגיש כנגד המבקשת תביעה לתשלום יתרת החוב בחשבון הבנק של המבקשת המתנהל אצל המשיב.

המבקשת טוענת כי לפני כשנה עברה משבר קשה בחייה האישיים, בעקבותיו עזבה את מקום עבודתה ונותרה מחוסרת הכנסה. בעקבות זאת, הצטבר בחשבונה חוב גדול למשיב. בחודש אוגוסט 2012 החלה המבקשת לעבוד בשנית ולפעול לשם הסדרת החובות הרבים שנוצרו. בחודש ינואר 2013 פנתה המבקשת למשיב וביקשה לקבל הלוואה לצורך כיסוי החוב שהצטבר בחשבונה . המשיב התנה את מתן הלוואה בתשלום מידי של סכום מסוים, אך המבקשת לא יכלה לעמוד בתשלום הסכום שנדרש. המבקשת פנתה למשיב בשנית בניסיון להגיע להסדר, אך נאמר לה כי התיק הועבר לטיפול משפטי ועל כן עליה לפנות לעורך הדין.
המבקשת טוענת כי מדיניות המשיב היתה מכוונת מראש להעברת התיק לטיפול משפטי ושללה בכוונה תחילה אפשרות להגיע להסדר. לאחר קבלת מכתב ההתראה, פנתה המבקשת לב"כ המשיב בנסיון להגיע להסדר תשלומים, אך שוב נדרשה לשלם סכום מידי על חשבון החוב אשר לא היה באפשרותה לשלם. המבקשת טוענת כי יש ליתן לה רשות להתגונן שכן הפגינה נכונות להגיע עם המשיב להסדר. עוד טוענת המבקשת , כי ברצונה לבדוק את חיובי הריבית והעמלות אשר דורש המשיב. המבקשת מדגישה כי אינה מתכחשת לקיומו של החוב, אך היא ממבקשת לפרוע אותו במסגרת הסדר פריסת תשלומים ריאלית בה תוכל לעמוד.

דין הבקשה להידחות.

עם כל הצער וההבנה למצבה הכלכלי הקשה של המבקשת, הרי שהמבקשת לא הציגה טענה היכולה להקנות לה הגנה לכאורה בפני התביעה.
המבקשת מודה בקיומו של החוב למשיב, אך טוענת כי לאור נכונותה להגיע להסדר תשלומים עם המשיב, יש ליתן לה רשות להתגונן. ואולם, לא מוטלת על המשיב חובה להגיע עם המבקשת להסדר תשלומים ובוודאי לא להסדר בתנאים אותם דורשת המבקשת.
משהמבקשת מודה בקיומו של החוב למשיב, הרי שטענתה כי הבנק סירב להציע לה פריסת תשלומים בה תוכל לעמוד אינה יכולה להקנות למבקשת הגנה בפני התביעה.
כך גם טענת המבקשת כי היא מבקשת לבדוק את חיובי הריבית והעמלות אין בה כדי להצדיק מתן רשות להתגונן. המבקשת לא טענה כי חיובי העמלות או הריביות שגויים ואין די בחשש בעלמא שאינו מבוסס כדי להצדיק מתן רשות להתגונן.

התוצאה היא שאני דוחה את הבקשה ומורה על מתן פסק דין נגד המבקשת. המשיב יגיש נוסח של פסיקתא לחתימה.

מובהר, כי אין באמור בהחלטתי כדי למנוע מן המבקשת לפנות שוב לב"כ המשיב בניסיון להגיע עמו להסדר תשלומים של החוב הפסוק.

ניתנה היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק לאומי לישראל בעמ
נתבע: דליה בוקאעי
שופט :
עורכי דין: