ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דן רכב ותחבורה ד.ר.ת בע"מ נגד איתי גורדון :

בפני כבוד השופטת חנה קלוגמן

תובעת

דן רכב ותחבורה ד.ר.ת בע"מ
ע"י עו"ד עזריה

נגד

נתבעים

צד ג'

1.איתי גורדון
2.איילון חברה לביטוח
ע"י עו"ד מרקוביץ'

אלבר שרותי מימונית בע"מ

פסק דין

התביעה שבפניי עניינה תאונת דרכים שארעה ביום 8.1.2009 בירושלים קרוב לסינימטק .

הצדדים:
התובעת הינה הבעלים של רכב מסוג מיצובישי (להלן: "הרכב").
הנתבע 1 הינו הבעלים והנהג של הרכב השני שהיה מעורב בתאונה (להלן: "הרכב השני"), והנתבעת הינה חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב השני.

הנתבעת הגישה הודעת צד ג' כנגד אלבר שרותי מימונית בע"מ (להלן: "הצד השלישי") שהינה הבעלים של הרכב השלישי שהיה מעורב, לטענתה, בתאונה. צד ג' לא הגיש כתב הגנה, ואף לא התייצב לדיון היום ולכן ניתן כנגדו פסק דין מותנה.

תמצית טענות הצדדים:

תמצית טענות התובע:
לטענת התובע, בעת שעמד בפקק תנועה ליד הסינימטק בירושלים, הרגיש מכה ברכבו מאחור וזאת כתוצאה מכך שרכב הנתבעים פגע בו מאחור. התובע ציין שהיה מעורב גם רכב שלישי שפגע ברכב השני , אך מבחינתו נפגע הוא מרכב הנתבעים.

תמצית טענות הנתבעים:
לטענת הנתבעים, מדובר בתאונת שרשרת אשר יש לראות את רכב צד ג' כגורם להיווצרותה ולמעשה על רכב צד ג' לפצות גם את התובע.

דיון:
אין מחלוקת בין הצדדים שרכבו של התובע נפגע מאחור וכי הייתה תאונת שרשרת בה היו מעורבים שני הרכבים של התובע והנתבע ורכב צד ג'. כל זאת מבלי שנשמעה גרסתו של צד ג' שלא הגיש כתב הגנה ולא התייצב לדיון.

לטענת התובע, יש להטיל את האחריות כלפיו על הנתבעים, שכן הם אלה שפגעו בו, ולעומתו לטענת הנתבעים, יש להטיל את כל האחריות על צד ג' אשר מפגיעתו ברכב הנתבע, גרם גם להדיפתו לכיוון רכב התובעת. צד ג' כאמור לא התייצב לדיון ואף לא זימן אף עד מטעמו, ולכן אף ניתן כנגדו פסק דין מותנה.

לאחר ששמעתי את הצדדים ולאחר עיון בכתבי הטענות, אני קובעת כי על הנתבעים לפצות את התובעת בשיעור של 30% מהנזק שנגרם בפועל, שכן הנתבע לא שמר על מרחק מספיק כדי למנוע את התאונה. יחד עם זאת, לא מצאתי כי ניתן לחייב אותם בגין כל הסכום. מעדויות הנתבע עולה כי לרכבו נגרם נזק מינורי בלבד שאפילו לא היה שווה תיקון וזאת בחלק האחורי של רכבו ומכאן אני מסיקה שההדיפה הייתה קלה ביותר ולו היה נשמר מרחק מספיק יתכן ולא היה מגע בין שני הרכבים. חיזוק לכך ניתן למצוא גם בכך שהנזק שנגרם לתובעת גם הוא נזק מזערי בלבד.

גובה הנזק:
לעניין גובה הנזק אני מקבלת את התביעה כפי שהוגשה לאור עדות נהג התובעת ככל שהתייחסה לשאלות לעניין הנזק.

סוף דבר:
לאור האמור לעיל ישלמו הנתבעים לתובעת באמצעות נתבעת 2 סך של 425 ₪ בצרוף הפרשי הצמדה מיום הגשת התביעה ועד התשלום בפועל ובתוספת סך של 1,200 ₪ שכ"ט עו"ד והחזר אגרה בהתאם לקבלה. התשלום יבוצע תוך 30 יום.
הנתבעת רשאית להגיש פסיקתא לגבי פסק הדין המותנה כלפי צד ג'.

המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דן רכב ותחבורה ד.ר.ת בע"מ
נתבע: איתי גורדון
שופט :
עורכי דין: