ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חסין עמרי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט רענן בן-יוסף
המערער
חסין עמרי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
המערער הופיע
ב"כ המשיבה – עו"ד ארז ריכטנברג

פרוטוקול

ב"כ המערער: אני מדריך טניס . אני מבקש שבית המשפט ידחה את תחילת ריצוי עונש הפסילה בפועל שהוטלה עליי בשישה חודשים. כרגע אני עובד כמאמן טניס בחצי משרה ובדיון שהתקיים הייתה לי את האופציה להפקיד את הרישיון בעוד כחצי שנה, אבל רציתי לסיים את זה כמה שיותר מהר, לרצות את העונש ולסיים את זה, אז הוחלט שאני אקבל חודש ימים עד הפקדת הרישיון, ובאותו חודש הוצעה לי עבודה בחברת ביגוד וציוד טניס, התנאי לקבלת העבודה הייתה רישיון נהיגה מפני שאני צריך להסתובב בנקודות הארץ, זו הייתה הזדמנות פז בשבילי לפתוח דף חדש. טרם התחלתי לעבוד שם, התנאי לקבלה היה שיחזור לי הרישיון לתקופה הזו.

ב"כ המשיבה: לא נוכל להסכים לערעור. מדובר בדחייה ארוכה.


פסק דין

המערער נידון לעונש פסילה בפועל בעקבות הרשעתו בעבירת שכרות. ההרשעה הייתה על-פי הודאה, הפסילה הייתה לתקופה של 11 חודשים.
המערער פנה באמצעות בא כוחו כבר ב פני בית משפט קמא בבקשה לדחות את תחילת ריצוי הפסילה על מנת שיוכל להתקבל למקום עבודה חדש כאיש מכירות ביגוד ומוצרי טניס. בית המשפט דחה את בקשתו ובוודאי אין כל טעות בהחלטתו של בית משפט קמא, שלא להיעתר לבקשה.
כן נקבע בדנ"פ 111/99 בפרשת משולם לעניין שאלת תחילת ריצוי עונשי מאסר, שצריך שהענישה תהיה מיידית ובכך גם תהיה אפקטיבית, אך גם על-פי אותה הלכה, בנסיבות מסוימות, ניתן להיעתר לבקשות בכלל, לעניין פסילה, כאשר על כף המאזניים יכולתו של אדם להתפרנס ולא ליפול נטל על החברה, הייתה במידה להיעתר.
הנני, בנסיבות המקרה, מתוך הנחה שדחייה לא כה ממושכת לא תביא לכך שהמערער לא יעבוד בחברה, אקבע כי המערער יחל לבצע את עונש הפסילה בפועל שהוטל עליו או יתרתה ביום 01.08.13, היום בו יפקיד את רישיונו במזכירות בית המשפט לתעבורה בת"א-יפו.

ניתן והודע היום ט"ו אייר תשע"ג, 25/04/2013 במעמד הנוכחים.

רענן בן-יוסף, שופט

הוקלד על ידי נופר דוידי


מעורבים
תובע: חסין עמרי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: