ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוסא ראאד נגד חסן שאער :

בפני כבוד הרשם דורון יעקבי

תובעים

מוסא ראאד

נגד

נתבעים

חסן שאער

החלטה

לפניי בקשה לביטול החלטתי מיום 04.02.13, בה הורתי על דחיית התנגדותו של המבקש לביצוע שטר והארכת מועד לנוכח אי התייצבותו תוך חיוב המבקש בהוצאות המשיב בסך כולל של 1,000 ש"ח.
בהחלטתי ציינתי כי הזימון לדיון נמסר כדין לידי ב"כ המבקש עו"ד כנען.
ב"כ המבקש בבקשתו לביטול החלטתי מציין כי הגיע לבית המשפט בשעה 09:00. איחורו טמון בעובדה כי נאלץ להגיע מירושלים בשעה שהכביש היה פקוק. עוד מעיר ב"כ המבקש כי הגיש יום לפני הדיון בקשה לדחיית הדיון בשעה שהתקבלה במזכירות אך לא הובאה לעיוני.
ב"כ המשיב בתגובתו לבקשה מציין כי ב"כ המבקש ידע על שעת הדיון ומשכך היה עליו להתארגן בהתאם ללוח הזמנים כמו כן מעיר ב"כ המשיב כי אם נכונה טענתו של ב"כ המבקש לפיה נכח בבית המשפט בשעה 09:00 היה מגיע בדיוק בזמן למועד הדיון.
מעיון בתיק עולה כי לא הוגשה/נסרקה בקשה לדחיית שעת הדיון וגם אם אניח כי הייתה מוגשת בקשה מעין זו, מצופה היה מב"כ המבקש להגישה מבעוד מועד ולפנות לצד שכנגד ולא להגישה,ככל שהוגשה, בסמוך ליום/שעת הדיון.
נראה עוד כי ב"כ המבקש לא יצר קשר עם ב"כ המשיב או עם משרדו בכדי לדווח על עיכובו הצפוי בדרכים.
יחד עם זאת, לאחר ששקלתי את טענות הצדדים ואיזנתי בין זכויותיהם, הנני סבור כי ניתן "לרפא" את מחדלו של המבקש ובא כוחו בכדי ליתן לו את יומו בבית המשפט לטעון את טענות ההגנה בכפוף לתשלום הוצאות המשיבה בסך כולל של 1,500 ₪.

הסך הנ"ל ישולם תוך 20 יום מיום מתן החלטתי זו, ויהווה תנאי לקיום נוסף בהתנגדות לביצוע שטר ובבקשה להארכת מועד ולביטול החלטתי מיום 04.02.13. ככל שלא ישולמו ההוצאות תעמוד החלטתי מיום 04.02.13 על כנה.
הצדדים ימסרו הודעה מתאימה לתיק בית המשפט לשם מתן הוראות להמשך ניהול הליכים בתיק.

ניתנה היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מוסא ראאד
נתבע: חסן שאער
שופט :
עורכי דין: