ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד איסמאילוב רמיז :

בפני כבוד השופטת טל אוסטפלד נאוי
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
איסמאילוב רמיז


נוכחים:
ב"כ המאשימה – עו"ד פרידמן
ב"כ הנאשם/ת – עו"ד אניקין
הנאשם/ת – בעצמו

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
בהסדר שהושג לאור שיקולים ראיתיים, עותרים לפסילה של 3 חודשים, פסילה ע"ת וקנס.
חברי יוכל לטעון לחודש פסילה.
לא ריצה מנהלית.
מוותר על ההוצאות.
נוהג משנת 2001, לחובתו 3 הרשעות קודמות. מגישה.

ב"כ הנאשם:
מבקש לכבד את ההסדר ברף הנמוך שלו.
כתב אישום תוקן לקולא, זאת בעקבות כשלים משמעותיים רבים שנתגלו בתיק לאחר ש-2 ישיבות הוכחות לא התייצבו עדי התביעה. למרות כל הכשלים, הנאשם בחר להודות במסגרת ההסדר, לקח אחריות וכך חסך זמן שיפוטי יקר.
בעצם, בתיק זה הנאשם נקלע לאי הבנה בינו לבין שוטרים שעצרו אותו, ושביקשו ממנו להיבדק, סירובו נבע מכך שהוא לא הבין את השוטר מאחר ואינו דובר עברית כמעט. כל ההליך נעשה בדקות ספורות, רבע שעה. אני גם כראיה לכך שהוא באמת בתמימות לא הבין מה דרשו ממנו, מגיש שימוע והחלטה של קצין לא לפסול אותו מנהלית - מגיש. גם היא התרשמה כי הוא לא הבין מה רוצים ממנו ולכן גם לא פסלה אותו.
אני יודע כי כדי שבימ"ש יפחית מעונש מינימלי בחוק, 3 חודשים, פסילה בפועל, צריכים נסיבות מיוחדות ונימוקים מיוחדים. יחד עם זאת, אין הלכה ברורה בנוגע לתנאים שלפיהם בימ"ש רשאי להקל עם הנאשם ולהפחית מעונש המינימום הקבוע בחוק.
נאשם זה עובד לפרנסתו כנהג, זה מקצוע יחיד שיש לו, הוא עובד בחברה שמרכיבה במות, הוא נוסע בכל הארץ וכל פסילה שתושת עליו תשבית אותו. מדובר בנאשם שהוא גרוש ואב לילד. אמו נפטרה לפני מספר שנים ואביו מתגורר בחו"ל. הנאשם מפרנס העיקרי של אביו, וכל חודש שולח לו כספים ע"מ שיוכל להתקיים שם ולחיות בכבוד. עברו התעבורתי ראוי לציון, יש לו רק 3 עבירות מסוג ב"מ.
כלומר מדובר במעידה חד פעמית שלא מאפיינת אופן נהיגתו. מבקש להטיל פסילה בת חודש ימים בלבד, ככל הניתן מינימלית ולהתחשב בגובה הקנס, ובתנאי.
הנאשם לא היה פסול פסילה מינהלית.


גזר דין

נוכח תיקון כתב אישום לקולא, הכשלים בראיות כפי שציינה ב"כ המאשימה בדיון הקודם, כאשר בית משפט לא נחשף לחומר הראיות בתיק, לאחר עיון בגליון הרשעותיו של הנאשם כאשר עברו התעבורתי איננו מכביד, משבחר הנאשם להודות בעובדות כתב האישום המתוקן, אין בית המשפט מוצא נסיבות מצדיקות לחריגה מתקופת פסילת המינימום הקבועה בחוק.
רק טענה יוצאת דופן, חריגה וייחודית עשויה להוות נימוק לקולת העונש (דברי כבוד השו' הבכירה נגה אהד, עפ"ת 50706.05.11 דני ברס נ. מ"י).

לא שמעתי כל טענה שכזו, יחד עם זאת, לאור תיקון כתב האישום כאמור, מטעמי מדיניות משפטית ונוכח הלכת בית משפט העליון בעניין כיבוד הסדרי טיעון, אתן ידי להסדר.

אני דנה את הנאשם לתשלום קנס בסך 1500 ₪ או 100 ימי מאסר שיישא תמורתם.
הקנס ישולם ב- 5 תשלומים שווים ורצופים החל מיום 1.6.13 ובכל 1 לחודש. היה והקנס או שיעור משיעוריו לא ישולם במועד, תעמוד יתרת הקנס לתשלום מיידי.
הנאשם הונחה לגשת למזכירות לקבלת שובר תשלום.

הנני פוסלת את הנאשם מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 3 חודשים .

רישיון הנהיגה יופקד בבית המשפט מהיום וממועד ההפקדה תחושב הפסילה. גם אם לא יפקיד הנאשם את רישיונו, נחשב הוא פסול מלנהוג אך הפסילה תחושב ממועד ההפקדה בלבד. אם אין לנאשם רישיון נהיגה בתוקף, יפנה למזכירות בית המשפט.

הנני פוסלת את הנאשם מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 5 חודשים וזאת על תנאי למשך 3 שנים והתנאי הוא שלא יעבור אותה עבירה בה הורשע או עבירות תוספת ראשונה ושנייה.

זכות ערעור תוך 45 יום.

סיגי - ק


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: איסמאילוב רמיז
שופט :
עורכי דין: