ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רועי סוקניק :

בפני כבוד השופט יעקב שקד
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
רועי סוקניק

#2#>
נוכחים:
ב''כ המאשימה- עו''ד אפרת דידי
הנאשם וב''כ עו''ד ואראס

פרוטוקול

עו''ד ואראס: אני רוצה להתייחס לנתק שחל מול הממונה על עבודות שירות. הנאשם עבר תקופה קשה עם אביו שנמצא במצב סיעודי קשה ביותר. מצבו החמיר לאחרונה, והנאשם היה עסוק בלסעוד אותו.
אני חושב שיש כאן חשיבות שתהיה חוות דעת ממונה בפני בית המשפט. אני לא העברתי לנאשם את בקשת הממונה לבדיקת שתן כי לא הצלחתי ליצור איתו קשר. הסיבה שהוא לא התייצב לראיון אצל הממונה היא מחלת אביו.
בשל עברו של הנאשם (שימוש בסמים), זה נופל בחריג בסעיף 85, שניתן להאריך את התנאי פעם נוספת. כאן התנאי עוד לא הוארך. הצו לא קוים, אך עדיין מדובר בהפרת צו, שכדבר שבשגרה כאשר בתי המשפט, במקרים המעטים שמטילים מאסר בפועל, שולחים לעבודות שירות בפעם הראשונה. לכן אני סבור שצריך שתהיה חוות דעת מבלי שהדבר כובל איש מהנוכחים. אני מבקש לתת לנאשם הזדמנות נוספת.

הנאשם: אני מוכן לבצע בדיקת שתן אצל הממונה, כפי שהוא ביקש.

ב''כ המאשימה: אני מתנגדת לשלוח אותו פעם שניה לממונה. כבר 11 שנים הצו לא מקוים, הנאשם לא מבצע אפילו תחילתה של הריסה, גם לא מנסה להכשיר את הבניה. יש כאן מאסר על תנאי, תלוי ועומד.

החלטה

1. שורת הדין מחייבת שמיעת טיעונים לעונש היום, לאחר שהנאשם לא התייצב לראיון אצל הממונה על עבודות שירות, לפני קרוב לחודש ימים, ללא סיבה מספקת לטעמי.

2. יחד עם זאת, לפנים משורת הדין ועל מנת שטרם גזירת הדין תהא לפניי חוות דעת הממונה על עבודות שירות, דבר שראיתי נכון לקבל בהחלטה קודמת, ונוכח הצהרת הסניגור, בה אני נותן אמון, ולפיה הקשר עם לקוחו נותק בעת האחרונה, והוא לא העביר לו את פניית הממונה על עבודות שירות, כי הנאשם יבצע בדיקת שתן, אאפשר פניה נוספת לממונה. רשמתי לפניי הסכמת הנאשם לביצוע בדיקת שתן.

3. המזכירות תעביר החלטה זו לממונה על עבודות שירות, שיזמן את הנאשם לראיון בדחיפות. תשומת לב הממונה למס' הטלפון של הסניגור במשרדו – 03-XXXX952.

נקבע לטיעונים לעונש ליום 01.07.13 בשעה 09:00.

הנאשם מוזהר בחובת התייצבות, שאם לא כן רשאי בית המשפט לשפוט אותו בהעדרו.

מובהר בזאת לנאשם כי לא תהא כל דחיה נוספת בטיעונים לעונש.

ניתנה והודעה היום י"ט אייר תשע"ג, 2013-04-29 במעמד הנוכחים.

יעקב שקד, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: רועי סוקניק
שופט :
עורכי דין: